Cërrik/Del nga rruga automjeti, vdes 11-vjeçarja nga Korça

Një automjet ka dalë nga rruga në orët e para të mëngjesit duke shkaktuar vdekjen e  një vajze dhe dëmtimin e dy pasagjereve që ndodheshin në automjet.

Njoftimi i policisë:

Më datë 13.08.2017  në   aksin  rrugor Cërrik –Papër , në  fshatin  Valas  ka dalë nga rruga mjeti tip ” Ford” veturë me targa  AA 503 KN që drejtohej nga shtetasi A.H., 54 vjeç banues në Sarandë

Si  pasojë ka gjetur vdekjen shtetasja M.Sh., 11 vjeçe banuese  në  Korçë  e  cila ka qenë  pasagjere në mjet.

Gjithashtu  janë dërguar  për  ndihmë  mjekësore  në spitalin Kirurgjik Elbasan vetë drejtuesi i mjetit dhe dy shtetaset  që ishin pasagjere  në  mjet konkretisht  shtetaset:

A.Sh., 54 vjeçe  banuese  në  Korçë

K.Sh., 74 vjeçe banuese në Sarandë

Shërbimet  e  policisë  ndodhen  në  vendngjarje  dhe  po  kryejnë veprimet  hetimore dhe proçeduriale.

SHPËRNDAJE
Artikulli pararendësGazeta Panorama
Artikulli pasuesGazeta Tema

LINI NJË PËRGJIGJE

Ju lutem shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj