Cristiano Ronaldo thyen 3 rekorde në Champions (Video)

Ka munguar në 3 ndeshje radhazi në kampionat, por është kthyer në fushë në Champions dhe ka realizuar dy gola në fitoren 3-0 të marrë nga Real Madrid kundër APOEL Nicosia. Falë këtyre dy golave ai është bërë lojtari që ka shënuar numrin më të madh të golave në ndeshjet e Champions League të luajtura në shtëpi, me 55 gola, duke kaluar Messin, që ka 54.

Një nga këto gola ka ardhur nga pika e bardhë e penalltisë dhe tani ylli portugez është bërë lojtari me numrin më të madh të 11-metërshave të realizuar në historinë e Champions League. Ronaldo ka realizuar 12 herë me penallti, një më shumë se Lionel Messi. CR7 shkon në 110 gola në kompeticionet europiane, si asnjë tjetër.

LINI NJË PËRGJIGJE

Ju lutem shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj