Miratohen komisionet në kuvend dhe dhuratat që PD i jep LSi-së

Parlamenti miratoi sot me 128 vota pro ndarjen e deputetëve në komisionet parlamentare.

Partia Socialiste do të drejtojë pesë komisione të përhershme, PD dy komisione dhe Lëvizja Socialiste për Integrim një komision.

PD i ka lënë LSI-së përveç komisionit të Shëndetësisë për Petrit Vasilin , edhe pozicionin e zv.kryetarit të Komisionit të Jashtëm ku më parë ishte zgjedhur Tritan Shehu.

Me marrëveshje këtë pozicion e ka marrë Klajda Gjosha, e Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Komisioni i Ligjeve

Ulsi Manja Kryetar

Halimi zv.kryetar

Klotilda Ferhati sekretare

Integrimi

Genc Pollo Kryetar

Bledi Cuci zv.kryetar

Fatmir veliaj sekretar

Komisioni i Jashtëm

Mimi Kodheli kryetare

Klajda Gjosha zv.kryetare

Elona Gjebrea sekretare

Ekonomia

Erjon Brace kryetar

Jorida Tabaku zv.kryetare

Anastas Angjeli sekretar

Siguria

Ermonela Felaj kryetar

Flamur Noka zv.kryetar

Pjerin Ndreu sek

Veprimtaria prodhuese

Eduard Shalsi kryetar

Florjon mima zv.kryetar

Besnik Bare sekretar

Shëndetësia

Petrit Vasili kryetar

Elisa Spiropali zv.kryetare

Klodiana Spahiu sekretare

Media

Albana Vokshi kryetare

Milva Ekonomi zv.kryetare

Fidel Ylli sekretar