Berisha zbulon nofkat e ministrave: Ja kush e peshon Ramën në kandar!

Pasi akuzoi vëllanë e kryeministrit si pjesë e bandës së Xibrakës, Berisha ka numëruar me radhë nofkat e ministrave të Ramës, duke i quajtur ata qeveritarët e krimit.

Fjala e Berishës për ministrat:

Ku është koka e krimit, ministrat e tij janë qeveritarët e krimit. Niko Peleshin e thërrasin Niko Rragami, Xhafën e thërrasin Agron Xhafa, Olta Xhaçkën, ku është…

Pandeli ti nuk e ke me krimin se e do njërën dorë në tepsi tjetrën në sini, edhe me Ramën dhe me Erion Velinë.

Damian Çela, je ti, edhe një tjetër po prit.

Ditzi Bajro, e harruan Sulon që i internonte, tani e thërrasin Ditzi Bajro, Damjan, ushtar i klanit bajro.

Arben Zhozhoja ku është, i njohur për aferat e tij të shumëllojta, por njëri është tipari i tij kryesor, nga këta ai e peshon në kandar Ramën.