Rama pranon ofendimin ndaj Berishës: Jeni të rrjedhur dhe ju vjen keq kur jua thonë…

Seanca parlamentare e ndërprerë ditën e djeshme ndodhi si shkak i pretendimeve të opozitës se krueministri Rama ofendoi me fjalë të rëndë Sali Berishën. Sot Rama ka treguan në seancë se çfarë ka thënë në të vërtetë po edhe kontekstin.

Nga foltorja e Kuvendit, Rama pranoi se i kishte drejtuar Berishës fjalën ‘i rrjedhur’, ndërkohë që opozita pretendon se ai i ka drejtuar fjalë edhe më të rënda.

“Nuk na shqetëson fati i PD, por i opozitës. Ju jeni në rregull, pasi kur kapni një mikrofon dhe thoni ca të doni dhe ju vend inat kur dikush nëpër dhëmb ju thotë, ‘keni rrjedhur’”, tha Rama.
vijon…