Kryeprokurorja/ Basha: Rreziku për lirinë, kur qeveria shkel Kushtetutën!

Lidhur me votimin për kryeprokuroren, nuk ka vonuar edhe një reagim nga vetë kreu demokrat, Lulzim Basha. Ai ka shfrytëzuar rrjetin social Facebook, për të thënë se rreziku më i madh për lirinë është kur qeveria shkel Kushtetutën.

“Etërit Themelues të demokracisë më të fuqishme, demokracisë amerikane, na kanë mësuar se rreziku më i madh për lirinë është kur qeveria shkel Kushtetutën!”, shkruan Basha.

Ky mesazh vjen pas incidenteve që ndodhën sot në sallën e Kuvendit, ku u votua kryeprokurorja e re, Arta Marku, dhe jashtë sallës u mbajt protesta e opozitës.