Zorra e irrituar, sëmundja që e kërkon mjekimin nga… kosi

SZI është sëmundja gastrointestinale si një ndër 7 diagnozat mjekësore më të shpeshta. 9 kurat natyrale që mund të përgatisni vetë, në kushtet e shtëpisë…

Sindromi i zorrës së irrituar (SZI) është sëmundja gastrointestinale më e shpeshtë në botën perëndimore dhe një ndër 7 diagnozat mjekësore më të shpeshta në Europë dhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Nga kjo sindromë janë prekur rreth 20% e popullatës.

SZI shfaqet kryesisht te moshat 30-50 vjeç dhe prek femrat 2 herë më shumë meshkujt.

Në SZI ka një çrregullim të funksionit të zorrëve.

Ndonëse deri më sot nuk është zbuluar asnjë shkak organik, sëmundja çon në një seri çrregullimesh, të cilat shkaktojnë stres të rëndë psikologjik dhe rënie të cilësisë së jetës te personat e prekur.

Simptomat më të shpeshta të sindromit të zorrës së irrituar janë dhimbjet e stomakut dhe krampet (tkurrjet) në zona të ndryshme të barkut, që ndodhin në kombinim me diarre ose kapsllëk.

Nëse jeni duke pasur një moment të vështirë që ka të bëjë me SZI, ju mund të gjeni ndihmë, edhe duke përdorur disa kura të lehta dhe natyrore në shtëpi, siç i ka përgatitur sot “Super Shëndeti”…

  1. KOS

Kosi është një ilaç popullor shumë i njohur për diarre të lidhura me SZI.

Kulturat e gjalla që gjenden në kos janë bakteret më miqësore që sigurojnë një shtresë mbrojtjeje në zorrët dhe ndihmojnë në gjenerimin e acidit laktik për të shpërndarë toksina bakteriale nga trupi.

Pas asnjë efekt anësor, kosi është në krye të listës si kontribues i drejtëpërdrejtë në rregullimin e gjendjes së SZI.

– Mund të hani kos siç është, ose të hidhni pak mjaltë në të dhe ta konsumoni.

Bëjeni disa disa herë në ditë, derisa të vini re përmirësim në gjendjen tuaj.

Kujtojmë këtu, që kosi duhet të jetë i bërë vetë, ose të blihet i cilësisë shumë të lartë.

– Përndryshe, përziejeni një gjysmë lugë çaji me lëvore psyllium ose Ispaghol (në dispozicion në dyqane bimore ose farmaci) dhe një filxhan kos. Hani atë një orë pas drekës dhe darkës.

Përsëriteni çdo ditë deri sa të përmirësohet.

Gjithashtu, mund ta përdorni edhe me fara liri apo fara kopre apo copa bananeje, për të rritur efikasitetin.

Kështu do ta forconit shumë kosin si një ilaç natyral për SZI.

  1. FARAT E LIRIT

Fara e lirit është një burim i mirë i fibrave ushqyese të nevojshme për kalimin e shpejtë dhe gjithëpërfshirës të produkteve të mbeturinave.

Plus, fara e lirit është një furnizues i mirë i acideve yndyrore esenciale të omega-3, që janë të njohura për të mbështetur sistemet imunologjike dhe tretëse.

Të dyja, kapsllëku dhe diarreja mund të trajtohen me fara liri.

– Hani një lugë gjelle fara liri, një herë në ditë.

– Përndryshe, shtoni një lugë çaji fara liri në një gotë me ujë të valë.

Lërini për 5 deri në 10 minuta dhe pastaj pijeni këtë çaj bimor para se të shkoni në shtrat. Pijeni çdo ditë për të mbajtur stomakun tuaj të pastër dhe të lirë nga gazi.

– Ju gjithashtu mund të përzieni një lugë gjelle fara liri në një gotë ujë normal dhe ta lini të pushojë për dy deri në tre orë.

Pini ujë çdo dy orë gjatë ditës për të nxitur lëvizjen e qetë të zorrëve.

  1. PIPER

Krejt ndryshe nga sa mund të mendohet nga disa njerëz, piper është ndihmues për zorrët.

Piperi mund të zvogëlojë simptomat SZI si tensionimin e zorrëve, enjtjet, dhimbjet dhe diarrenë.

Një studim i publikuar në “British Medical Journal” zbuloi se vaji i piperit është efektiv në trajtimin e Sindromit të acarimit të zorrëve.

Piperi përmban vajin e mentolit, i cili ka një efekt antispazmatik në muskujt e butë të traktit digjestiv.

Kjo ndihmon në lehtësimin e fryrjes, çlimit të gazit dhe spazmave të zorrëve.

Plus, piperi mund të ndihmojë që ushqimi të kalojë me lehtësi në stomak.

– Shtoni dy ose tre pika vaj piperi në një gotë me ujë të ngrohtë.

Pini atë tre ose katër herë në ditë.

Vazhdoni derisa të përmirësoni gjendjen tuaj.

Vajin e piperit mund ta blini të gatshëm në dyqane bimore ose farmaci, ose mund ta përgatisni vetë, duke e përzier me vajin e ullirit.

– Gjithashtu, mund të shtoni një lugë çaji piper të thatë, në një gotë me ujë të valë. Kullojeni për 10 minuta.

Pini këtë çaj dy ose tre herë në ditë.

Shënim: Nëse merret me sasi të tepërta, piperi mund të shkaktojë përzierje, humbje të oreksit, probleme me zemrën dhe çrregullime të sistemit nervor.

  1. FARA KOPRE

Fara e koprës mund të lehtësojë spazmat e zorrëve dhe dhimbjet, zakonisht të lidhura me SZI.

Plus, farat e koprës luajnë një rol kyç në eliminimin e yndyrave nga sistemi i tretjes, duke penguar kështu tejpërçimin e mukusit në zorrë, që kontribuon në SZI.

– Shtoni gjysmë ose një lugë çaji fara të koprës, në një gotë me ujë të valë.

Kullojeni për 10 minuta, shtrydheni dhe shijoni çajin tuaj bimor.

Ju mund ta merrni këtë çaj bimor dy ose tre herë në ditë, për të parandaluar dhe reduktuar simptomat e SZI.

– Përndryshe, mund të merrni një gjysmë lugë çaji me fara të thata të pjekura kopre, dy herë në ditë, shoqëruar me ujë të ngrohtë.

  1. XHENXHEFIL

Xhenxhefili mund të zvogëlojë gazin dhe dhimbjen, prandaj shpesh rekomandohet për trajtimin e SZI.

Gjithashtu, xhenxhefili mund të zvogëlojë inflamimin në zorrët dhe të relaksojë muskujt e zorrëve.

– Shtoni një lugë çaji xhenxhefil i freskët i grirë, në një gotë me ujë të nxehtë.

Le të pushojnë për 10 minuta, nxirrni xhenxhefilin, shtoni mjaltë dhe më pas, pini çajin.

Ju mund të pini çaj xhenxhefil dy ose tri herë në ditë për të lehtësuar dhimbjet.

– Nga ana tjetër, ju mund të merrni një pjesë të vogël të xhenxhefilit dhe të shtoni një lugë çaji mjaltë në të.

Hani këtë përzierje, para se të konsumoni drekën dhe darkën tuaj për të hequr qafe diarrenë, si dhe për të përmirësuar procesin tuaj të tretjes.

Shënim: Ata që vuajnë nga presioni i lartë i gjakut nuk duhet të përdorin kurat me xhenxhefil për SZI.

  1. LËNG LAKRE

Lëngu i lakrës është një tjetër kurë shumë efektive për SZI.

Lëngu i lakrës ka squfur dhe klor që ndihmojnë në pastrimin e thellë të mukozës së stomakut dhe të traktit të zorrëve.

Efekti laksativ i lëngut të lakrës i bën lëvizjet e zorrëve të buta dhe më të lehta për të kaluar mbeturinat, si dhe ndihmon në mbajtjen e trupit të hidratuar.

– Lani një lakër të freskët dhe prejeni në copa të vogla.

Vendosni copat në një shtrydhëse frutash ose blender për të bërë lëng të freskët të lakrës.

Pini një gotë gjysmë të këtij lëngu në një kohë, tre deri në katër herë në ditë.

Ju duhet të pini lëng lakre sa më shpejt kur të keni kapsllëk.

Shënim: Në disa njerëz, lëngu i lakrës mund të shkaktojë fryrje.

  1. KAMOMIL

Vetitë antispasmodike, si dhe shuma e lartë e taninave të pranishme në kamomil, mund të ofrojnë lehtësim të madh nga simptomat SZI si diarreja.

Gjithashtu, kamomili mund të zvogëlojë inflamacionin në zorrët dhe të lehtësojë spazmat e barkut.

– Vendosni dy deri tre lugë lule të thata kamomil, në një filxhan me ujë të valë.

Le të kullojë për rreth 15 minuta.

Shtrydheni atë dhe shtoni pak lëng limoni.

Pini këtë çaj bimor rreth tri herë në ditë.

  1. Banane, fibrat dhe kaliumi që i duhen zorrës

Bananet e freskëta dhe të pjekura janë një frut ushqyes që ndihmon në lehtësimin e simptomave të SZI.

Ju mund të hani banane për të trajtuar diarrenë, sepse fibra e tretshme në banane ndihmon thithjen e lëngshme në zorrët.

Gjithashtu, kaliumi në banane ndihmon në lehtësimin e fryrjes dhe gazit.

– Hani një ose dy banane të pjekura çdo ditë për të mbajtur një sistem të shëndetshëm të tretjes dhe për të parandaluar SZI.

– Nëse keni diarre, hidhni një banane të pjekur dhe përzieni në një lugë çaji të kamomilit dhe një majë kripë. Hani atë dy herë në ditë derisa diarreja të ndalet.

  1. Karrotat, plot me pektinë për zorrët

Karrotat janë një burim i mirë i pektinës që mund të ndihmojë në parandalimin e simptomave të SZI, si dhe të trajtojnë diarrenë dhe kapsllëkun.

– Vendosni disa karota të freskëta në një shtrydhëse frutash për nxjerrjen e lëngut. Shtoni disa pika lëng limoni dhe një pak mjaltë në lëng.

Pini disa herë në ditë, derisa vini re përmirësim.

– Ju gjithashtu mund të përzierni karrota të buta, të përziera në një blender me pak ujë, për të bërë pure.

Shtoni pak kripë dhe hani një gjysmë filxhan pure të karrotave, disa herë në ditë.

Shënim: Shmangni ngrënien e karrotave të papërpunuara nëse kjo shkakton dhimbje stomaku.

Çfarë të mbahet parasysh në drejtim të dietës?

Duhet dietë e pasur me fibra, zvogëlim i konsumimit të yndyrnave si dhe shmangie e ushqimeve që shkaktojnë gazra.

Këtu mund të përmendim fikun apo ftoin.

Po ashtu, duhen shmangur erëzat e forta.

Të prekurit nga kjo sëmundje duhet të hanë ngadalë dhe shpesh, të marrin mjaftueshëm lëngje (ujë pa gaz apo çajëra bimorë) si dhe të pakësojnë kafen dhe alkoolin.

Sa i takon dietës së pasur me fibra, në drejtim të konstipacionit (kapsllëku dhe diarreja) është i rëndësishëm kombinimi i përbërësve bimorë dhe mineralë si: rhei, sena dhe karboni vegjetal.

Për gazrat duhet thënë se preparatet me përmbajtje simetikoni ulin gazrat dhe lehtësojnë konstipacionin, por nuk trajtojnë krampet e dhimbshme.

Në ndihmë vjen edhe vaji i nenexhikut.

Nga ana tjetër, prokinetikët përshpejtojnë zbrazjen e stomakut dhe kundërshtojnë ndjenjës e mbingopjes.