Gjatë dasmës madhështore të gjithë u morën me veshjen e saj, por pak e kanë kuptuar mesazhin e fshehtë që Kate përcolli

Që kjo Familje Mbretërore e sotme nuk është më ajo e dikurshmja, e kishim kuptuar tashmë. Tani, me hyrjen në familje të dy vajzave të reja, Kate dhe Meghan, me siguri do të shohim ndryshime të tjera dhe urojmë se do të jenë për më mirë, shkruan ShkodraNews. Dy gratë e bukura kanë sjellë një valë freskie dhe vitaliteti që ka rritur me siguri imazhin e pluhurosur dhe disi të dëmtuar të skandaleve të familjes mbretërore britanike.

Por, përveç të qenit të bukura, inteligjente, të ndritshme, moderne dhe me një zemër të madhe (siç dëshmohet nga shumë organizatat bamirëse që i shohim ato të përfshira), Kate dhe Meghan janë gjithashtu shumë me këmbë në tokë.

Dhe kjo gjithashtu shkëlqen me gjëra të vogla … si ajo që ne do të ju themi tani. Kate ka një (të mirë) zakon, ajo tregon respekt për shpenzimet e mbretërisë dhe shpesh riciklon veshjet, e qëllon që ajo përdor të njëjtën veshje në raste të ndryshme.

Ajo mund të blinte të gjitha rrobat që dëshiron, në vend të kësaj ajo preferon t’i përdorë ato shpesh për herë të dytë. Një formë e respektit për paratë e taksapaguesve, por edhe një demonstrim se Princesha Kate, pavarësisht se gruaja e mbretit të ardhshëm të Anglisë, ajo ende ka mbetur një person i thjeshtë.

Ajo e di se shtypi mban një sy gjithmonë tek ajo, por kjo nuk e ndalon atë që të veshë të njëjtën veshje edhe 3 herë … herën e fundit edhe në dasmën e princit Harry me Meghan Markle, shkruan ShkodraNews. Ky është një model i Alexander McQueen, me një mbulesë mëndafshi.

Kate duket se ka veshur të njëjtën veshje në vitin 2015, në pagëzimin e fëmijës së saj të dytë, të vogles Charlotte.

Kjo veshje ishte i veshur nga Dukesha e Kembrixhit në vitin 2017, gjatë vizitës shtetërore në Belgjikë.

Tashmë mediat e kishin vënë re, por duket se kjo veshje është e preferuara e Kate, e cila e veshi atë sërish në dasmë të Harry-t.

Me këtë rast princesha mbante një kapelë nga stilisti Philip Treacy dhe një palë këpucë nga Jimmy Choo.

Një gjest i mrekullueshëm, pra, ky nga ana e Kate!