Partizani i Beogradit përlot tifozët me dokumentarin kushtuar Fadil Vokrrit (Video)

Kujtimet në nder të legjendës së futbollit kosovar, Fadil Vokrri, që u nda nga jeta të shtunën pas një ataku kardiak, vazhdojnë.

Vokrri iku nga kjo jetë duke lënë pas një karrierë te madhe si kreu i Federatës Kosovare të Futbollit, por njëkohësisht edhe një karrierë te të shkëlqyer futbollisti.

Ai u cilësua si një nga ikonat e Partizanit të Beogradit, ku ky klub i ka kushtuar dhe një dokumentar special për rrugëtimin e tij në ish-Jugosllavi. Për më tepër ndiqni videon…