MENU
klinika
Situata me pandeminë në Shqipëri

Shifrat tregojnë rënien e agresivitetit të virusit

Nga Skënder Minxhozi

Nota franceze dhe mllefi shqiptar me vaksinat

Një reagim ishte i pritshëm, pasi “tenxherja me presion” ka kohë që zien e shfryn....

Vaksina ruse dhe kineze?

Mjeku Sulçebe: S’jam kundër tyre, por standardi i SHBA dhe BE…

Mjeku Genc Sulçebe i ftuar në emisionin ‘’Kjo Javë’’ të Nisida Tufës në News24 ka folur për...

Serbia mori sot 1 milion doza

Pas Serbisë, një vend i BE pritet të marrë vaksinën kineze

Hungaria pritet të jetë vendi i parë në BE që mund të marrë vaksinën kineze...

"Jemi të mbrojtur edhe..."

Mjeku Sulçebe: Çfarë i ndodh trupit të njeriut, kur bën vaksinën anti-Covid!

Mjeku i njohur imunolog, Genc Sulçebe, u shprhe në emisionin “Kjo Javë”, në News24, se edhe...

Vaksinat anti-covid në Shqipëri

Meta: Duhet bërë transparencë, çdo veprim tjetër është trafikim!

Presidenti Ilir Meta komentoi në emisionin “Kjo Javë’, të gazetares Nisida Tufa, në News24, mbërritjen e...

Në 24 orët e fundit

MSH: 581 raste të reja dhe 5 humbje jete nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të respektojnë rregullat për të...

Në prag të dialogut Turqi-Greqi

Ministri i jashtëm gjerman vizitë në Ankara

Ministri i jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas do të vizitojë Ankaranë pasi Turqia dhe Greqia...

OBSH ‘ultimatum’ vendeve në mbarë botën

“Mos vendosni kushtin për ‘pasaportë vaksine’ në udhëtimet ndërkombëtare!”

Komiteti i Situatave Emergjente të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) rekomandoi që për shkak të...

Qendra vaksinimi jo vetëm në Tiranë

Manastirliu: Pfizer i përmbahet kontratës me ne, 10 mijë doza vijnë…

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në konferencën e përbashkët me ekspertët e Komitetit Teknik, sqaroi...

"Fluturimet me Britaninë, të pezulluara deri më..."

Situata nga Covid/ Nuk ndryshojnë masat kufizuese

Komiteti Teknik i Ekpspertëve ka dalë në një konferencë për situatën epidemike dhe ka njoftuar...

Rrëfimet rrëqethëse

“Po plasim”: Jeta dhe vdekja në një pavion Covid-i

Në një dhomë private ngjitur me derën e mbyllur të reanimacionit, Dilip Sharan rri ulur...