13 C
Tirana, AL
E shtunë, Shtator 23, 2017
Autorët Artikuj nga Esido Barkaj

Esido Barkaj

371 ARTIKUJ 0 KOMENTET

OPINION DHE KOMENTE

Lorik, vetëm ti mund të rikthesh “Tifozat Kuq e Zi”!

Dy ditët e fundit Lorik Cana ishte personazhi kryesor i medieve sportive dhe jo vetëm, në Itali dhe në Shqipëri. Në vendin fqinj u...

Prishja e marrëveshjes bërthamore, një mundësi e humbur për botën!

Katër muaj më parë, më shumë se 41 milionë njerëz që përbëjnë 73% të qytetarëve iranianë që kanë të drejtë vote iu drejtuan kutive...

Gjermanisë i duhen në pushtet njerëz me gëzim më të madh për jetën

Viktor Jerofejev - Shkrimtar rus Në dallim nga shtete të tjera evropianoperëndimore, Gjermania është e kuptueshme historikisht për rusët. Mentaliteti gjerman është i afërt me...

Çfarë do të thoshte Punk Rock për Jugosllavinë komuniste?

Miljenko Jergovic Gjatë Lojërave Olimpike Dimërore të vitit 1984, në Sarajevë, Jugosllavi, “Elvis J. Kurtovic&Meteorët e tij” po performonin në një sallë bodrumesh përpara 300...

Sfida kurde

Të dielën e ardhshme Kurdistani Irakian do të zhvillojë një refrendum për shkëputjen nga Iraku dhe krijimin e shtetit të parë kurd në Lindjen...

MË TË FUNDIT