24 C
Tirana, AL
E hënë, Gusht 21, 2017
Autorët Artikuj nga Fahri Xharra

Fahri Xharra

44 ARTIKUJ 0 KOMENTET

Pse çmohet Kemal Ataturku?

Shqiptarët shkizmatikë

OPINION DHE KOMENTE

Gjeniu kosovar i dizajnit kërkon ndihmën e Pacollit për ëndrrën e tij: një makinë...

Kosova është një vend pjellor talentesh në fushën e dizajnit informatik dhe nuk ka një shpjegim shterues për këtë. Dendësia e talenteve në një...

Opozita e re, numrat e saj dhe e ardhmja

Partia Socialiste është shumë dominuese në raport me Partinë Demokratike dhe nga statistikat zgjedhore vërehet që në mënyrë natyrale do të duheshin dekada të ndërrohej ky...

Do shokoheni nga benefitet e sistemit të Gaddafit/ Pothuajse çdo shërbim ishte falas!

Dikush mund ta mbajë mend kohën, kur shqiptarët shkonin për të punuar në Libi, në vitet ’80 të shekullit të kaluar. Këtë ata e...

Klizmë për ministrat (edhe teknikë)

Ditët e fundit në lidhje me bashkëqeverisjen (si koncept i gjerë) dolën tri lajme. I pari mbi efektet e një vendimi të ministres teknike të...

A do të ketë luftë në Kore?

Kjo është pyetja që po shqetëson sot gjithë opinionin publik botëror dhe jo pa arsye. Që nga koha e krizës së raketave në Kubë,...

MË TË FUNDIT

MË TË LEXUARAT