26 C
Tirana, AL
E enjte, Gusht 17, 2017
Autorët Artikuj nga Xherardo Nikjari

Xherardo Nikjari

51 ARTIKUJ 0 KOMENTET

OPINION DHE KOMENTE

Klizëm për ministrat (edhe teknikë)

Ditët e fundit në lidhje me bashkëqeverisjen (si koncept i gjerë) dolën tre lajme. I pari mbi efektet e një vendimi të ministres teknike të...

A do të ketë luftë në Kore?

Kjo është pyetja që po shqetëson sot gjithë opinionin publik botëror dhe jo pa arsye. Që nga koha e krizës së raketave në Kubë,...

Treni i fundit për paqen e qëndrueshme

Nga: Hashim Thaçi Kosova dhe Serbia janë duke dialoguar për më shumë se gjashtë vjet tani, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian dhe me mbështetjen...

Mashtrimi populist

Nga: Blerim Latifi Kjo përbashkësi gjestesh shpreh në fakt rrezikun e trefishtë, i cili i kanoset sot Kosovës: nga nacionalizmi shovinist serb, nga populizmi...

Klizëm e detyruar jo vetëm për teknikët, por për të gjithë

Sot në lidhje me bashkëqeverisjen (si koncept i gjerë) dolën tre lajme. I pari mbi efektet e një vendimi të ministres teknike të arsimit...

MË TË FUNDIT