34 C
Tirana, AL
E diel, Korrik 23, 2017

OPINION DHE KOMENTE

Sot na duhet një hoxhë si Hafiz Ibrahim Dalliu

Duke kërkuar një njeri që  sot është edhe i fesë e edhe  i kombit  e vërejta që e kam të vështirë ose të pamundur...

S-400, Turqia dhe NATO

Ka disa kohë, sidomos pas tentativës së grushtit të shtetit të dështuar, që Turqia po lëviz në një trajektore asimetrike dhe shumë shtete nuk...

Vitet kur Kosova filloi të merrte frymë

Hijet e urryera të së kaluarës kanë filluar të zgjohen!Hijet e urryera të së kaluarës kanë filluar të ngrenë kokë! Hijet e urryera të...

Po Katedrales!

Nga Ardian Muhaj* Koncepti i një kryeobjekti fetar që shërben si qendër për objektet e tjera fetare të një feje mund të shtrihet pa frikë...

Vetting për të gjithë…boll me fletërrufetë kolektive!

Çfarë është e ashtuquajtura lista e zezë e Ramës? Në një pikëpamje, është vijim i fushatës elektorale, ose fillim i saj, sa kohë që...

MË TË FUNDIT