35 C
Tirana, AL
E shtunë, Gusht 19, 2017

No posts to display

OPINION DHE KOMENTE

Do shokoheni nga benefitet e sistemit të Gaddafit/ Pothuajse çdo shërbim ishte falas!

Dikush mund ta mbajë mend kohën, kur shqiptarët shkonin për të punuar në Libi, në vitet ’80 të shekullit të kaluar. Këtë ata e...

Klizmë për ministrat (edhe teknikë)

Ditët e fundit në lidhje me bashkëqeverisjen (si koncept i gjerë) dolën tri lajme. I pari mbi efektet e një vendimi të ministres teknike të...

A do të ketë luftë në Kore?

Kjo është pyetja që po shqetëson sot gjithë opinionin publik botëror dhe jo pa arsye. Që nga koha e krizës së raketave në Kubë,...

Treni i fundit për paqen e qëndrueshme

Nga: Hashim Thaçi Kosova dhe Serbia janë duke dialoguar për më shumë se gjashtë vjet tani, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian dhe me mbështetjen...

Mashtrimi populist

Nga: Blerim Latifi Kjo përbashkësi gjestesh shpreh në fakt rrezikun e trefishtë, i cili i kanoset sot Kosovës: nga nacionalizmi shovinist serb, nga populizmi...

MË TË FUNDIT