14 C
Tirana, AL
E enjte, Shtator 21, 2017

OPINION DHE KOMENTE

Pse marrëveshja Rama-Basha nuk ka vdekur, por jeton..

Nga Mentor NAZARKO Temat historike po e mbizotërojnë debatin publik, duke marrë energji të paparë, trazuar pasione e angazhuar njerëz të profileve të ndryshme,  aq...

Blerim Latifi: Mjerimi intelektual i Surroit

Nga Blerim Latifi Surroi, në tekstet e tij, operon me një koncept tejet të vjetëruar të pushtetit. Ky është koncepti posesivist totalitar, brenda të cilit...

Si gjyshërit e luftës janë më paqësorë sesa nipërit e paqes

Si Ndoc Çoba, gjyshi i Jozefina Topallit ka qenë bashkë me Myslim Pezën, gjyshin e Dash Pezës, por nipërit nuk janë bashkë 75 vjet...

Nuk kisha takuar kurrë gra të dhunuara në luftë. Sot qamë së bashku

Nga Berat Buzhala Doja të thosha diçka, por e ndjeja që të rrahurat e zemrës po më rriteshin, sikur që po më ndodh edhe tash...

Unë nuk besoj se ka mafia shqiptare 

Ndonëse intervista është e vitit 2006 shumë prej gjërave që thuhen aty vlejnë, në këtë mënyrë intervista e ruan aktualitetin e saj. Flet një avokate...

MË TË FUNDIT