MENU
klinika
Si do veprojë Biden?

Çështja e përbashkët SHBA-Gjermani!

Politika nuk zgjidh debate thjesht i vazhdon ato!

Trump, lideri ideal i brezit më të keq të politikanëve në SHBA

Gjatë debatit lidhur me fajësimin e dytë dhe ndoshta përfundimtar të Presidentit Donald Trump, ka...

Nga The New York Times

Fundi i pashmangshëm i Donald Trump!

Raporti i fajësimit i Komitetit të Drejtësisë të Dhomës së Përfaqësuesve citon, gjerësisht, fjalimin që...

Kush është ai?

Armin Laschet zgjidhet në vend të Angela Merkel!

Partia e qendrës së djathtë të kancelares Angela Merkel, zgjodhi të shtunën zotin Armin Laschet,...

Tensionet Turqi-Greqi

Erdogan i gatshëm të zhvillojë takim me kryeministrin grek

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan është shprehur i gatshëm të takohet me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis....

Ulen tensionet mes liderëve

Macron: Presim kontributin e Turqisë në…

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron në një letër që i ka dërguar presidentit të Turqisë,...

Tre kandidatët

Njihuni me Merkelin e ardhshëm!

Të tre kandidatët që garojnë për të udhëhequr partinë kryesore qeverisëse të Gjermanisë kanë shumë...

Editoriali i The Guardian

Si mediat sociale e “armatosën” Trumpin!

Nxitja e Donald Trump për një sulm  në Kapitolin e SHBA ishte një moment i...

Nga The Washington Post

Kim Jong-un është vërtet rrezik për Biden!

Presidenti Biden dhe ekipi i tij do të kenë një mori çështjesh urgjente për të...

Një raketë e re dhe një mesazh

Diktatori korean i uron “mirëseardhjen” Biden-it!

Kim Jong Un ka hedhur shumë raketa të reja muajt e fundit, duke përfshirë të...

Analiza

Si intrigat politike po “shkatërrojnë” Italinë!

Në një referendum katër muaj më parë, italianët votuan për të shkurtuar numrin e anëtarëve...

Analiza

Marrëveshja BE-Kinë do të “helmojë” lidhjen me SHBA-në!

Zgjedhja e Joe Biden si president i Shteteve të Bashkuara shkaktoi entuziazëm në Evropë për...