MENU
klinika
Studimi

Holluesit e gjakut ndihmojnë pacientët me Covid-19?

Tregoni kujdes

Dezinfektuesi i duarve dëmton rëndë sytë!

Rritja shpërthyese e përdorimit të mjeteve për pastrimin e duarve me bazë alkooli gjatë pandemisë...

Studimi shpjegon çfarë ndodh shohim ëndrra

Ku “shkon truri” kur mendimet fillojnë të enden?

Studiuesit kanë gjetur një mënyrë për të gjetur atë që po bën mendja kur mendimet...

Studimi

Aspirina ul rrezikun e kancerit të zorrës së trashë?

Aspirina me dozë të ulët mund të ndihmojë disa njerëz të frenojnë rrezikun për tu...

COVID-19

Çfarë të bëni dhe çfarë të mos bëni, para dhe pas vaksinimit

Pas lajmeve të ndryshme bëhemi konfuz në lidhje me efektet anësore të vaksinës. Këtu janë...

Ja çfarë thonë mjekët

Vitaminat për fëmijë: A janë të nevojshme?

Ndërsa fëmijët rriten, është e rëndësishme që ata të marrin mjaft vitamina dhe minerale për...

Çfarë duhet të dini?

A mund të bëheni të varur nga çaji?

Çaji është një nga pijet më të njohura në të gjithë botën. Ajo vjen në...

Efektet anësore

Shtesat e hekurit, pse janë kaq të dëmshme?

Hekuri është një mineral thelbësor. Sidoqoftë, si shumë lëndë ushqyese të tjera, është i dëmshëm...

Studimi

Lëngu i frutave, aq i dëmshëm sa pijet me sheqer?

Shumë organizata shëndetësore kanë lëshuar deklarata zyrtare duke inkurajuar njerëzit të zvogëlojnë marrjen e pijeve...

E shpjegojnë shkencëtarët

Stresi dhe mërzia nxisin dhimbjet e reumatizmës

Njerëzit që vuajnë nga reumatizma shpesh fajësojnë ndryshimin e stinëve dhe motin e keq për...

Ja ç'thonë mjekët

A ndikojnë mollët në diabet dhe nivelet e sheqerit në gjak?

Mollët janë të shijshme, ushqyese dhe të përshtatshme për t’u ngrënë. Ata dihet se kanë...

Sa të dëmshme mund të jenë?

Suplementet për tiroiden: Sa ju ndihmojnë?

Kushtet e tiroides, përfshirë hipotiroidizmin, hipertiroidizmin dhe kancerin e tiroides, janë të zakonshme. Në varësi...

Reklama