MENU
klinika

Lajmet e Fundit

14:16 Sport
Ish-zv.trajneri i Kombëtares

Ish-ndihmësi i De Biasit merr drejtimin e Hajduk

Paolo Tramezzani është emëruar trajner i ri i Hajduk Split, skuadrës së njohur ballkanase të futbollit. Eksperti 50-vjeçar italian nënshkroi një kontratë deri në verën e vitit 2022 dhe do...

14:09 Kultura
Vitet '30

Kur nga Korça në Tiranë, ishte vetëm 1 orë!

       “Korça është një qytet që të habit, është i pastër, shumë i pastër, madje qyteti më i pastër që kam parë në Perandorinë Turke, me rrugë të...

14:02 Aktualitet
Ulja e shifrave të infektimeve

Alimehmeti: Po arrihet një “imunitet mburojë” në Tiranë

Ditët e para të janarit është vërejtur një trend në ulje të rasteve të COVID-19. Një ulje, që për epidemiologun Ilir Alimehmeti shkon përtej bilancit ditor. “Ka ulje në shumë...

14:01 Sport
Merkatoja shqiptare

Tirana nuk ndalet, prezanton një finlandez

Tirana ka zyrtarizuar përforcimin e radhës në merkaton e janarit. Pas huazimit të Taulant Seferit, pjesë e kombëtares sonë kuqezi, kampionët në fuqi të Shqipërisë kanë prezantuar një finlandez. “Mirë...

13:51 Kosove
“Akt serioz miqësie”

Serbia premton 8.000 vaksina për M. e Veriut

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, njoftoi se Serbia ofroi të paktën 8.000 vaksina nga prodhuesi “Pfizer”, ndërsa po negociohet edhe për vaksina të tjera. “Në komunikim të drejtpërdrejtë...