Ballina Etiketimet AAK

Etiketim: AAK

AAK shkel me të dy këmbët heshtjen zgjedhore: dërgon SMS për...

Partisë së kryeministrit Ramush Haradinaj duket se nuk i bën fort përshtypje heshtja zgjedhore për balotazhin e nesërm. Mesazhe në emër të Aleancës për Ardhmërinë...

Haradinaj: Liberalizimi varet nga zbatimi i MSA

Kryeministri Ramush Haradinaj ka paralajmëruar se së shpejti do të gjendet e vërteta për vijën kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi. Në një tubim...

Haradinaj po e shndërron kryeministrinë në pronë të AAK-së

Deputetja nga radhët e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka shigjetuar një varg akuzash në drejtim të kryeministrit Ramush Haradinaj, për të cilin ka thënë se...

Vllahiu emërohet zëdhënës i Qeverisë së Kosovës

Kryeministri Ramush Haradinaj ka emëruar Arbën Vllahiun zëdhënës të Qeverisë së Kosovës. Vllahiu, që ka aderuar në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës pak para zgjedhjeve...

Një skicë për kryeministrin: Kush është Ramush Haradinaj?

Prej ditës së djeshme, Kosova ka për kryeministër njërin nga ish-komandantët kryesorë të luftës së UÇK-së. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, e drejtuar për 19...

Ja hisja e partive në qeverinë e re të Kosovës

Lëvizjet e fundit, prej nënshkrimit të marrëveshjes mes koalicionit PAN dhe AKR-së e deri te takimet me Listën Serbe, i kanë dhënë formë përfundimtare...

Haradinaj parapëlqen idenë e qeverisë gjithëpërfshirëse

I emëruari për kryeministër nga radhët e koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, ka bërë me dije se seanca e radhës do të mbahet kah fundi...

Haradinaj kërkon mirëkuptim për vonesat në krijimin e institucioneve

Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit PAN, Ramush Haradinaj, nuk po pranon që kanë vështirësi në sigurimin e shumicës së votave për seancën...

Haradinaj: Jemi në prag të arritjes së marrëveshjes me AKR-në

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj ka bërë me dije se janë në konsultime me AKR-në e Behgjet Pacollit lidhur me...

Haradinaj: Me AKR-në krijohet një qeveri më gjithëpërfshirëse

Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit PAN, Ramush Haradinaj ka shprehur bindjen se në seancën e  24 gushtit do t’i kenë votat e...

TË FUNDIT