Ballina Etiketimet Canada

Etiketim: Canada

FIFA shpall organizatorët e Botërorit 2026

Botërori 2026 do të jetë i veçantë për shumë arsye. I pari është se do të zhvillohet për herë të parë me një formulë...

Boksieri Kristian Prenga: Përqafime të gjithëve!

Boksieri shqiptar Kristian Prenga nuk ka harruar të falenderojë të gjithë faktorët që e mbështetën në fitoren në radhës në karrierën e tij. Sportisti...

Kickbox, Keta shpallet kampion Europe

1 korriku ka qenë dita e boksierëve shqiptarë. Pas Kristian Prengës herët në mëngjes, që fitoi në boks në Kanada, duke mundur një rival...

Prenga mund rivalin për 58 sekonda (Video)

Një sukses i jashtëzakonshëm i boksierit shqiptar Kristian Prenga, që e nxjerr kundërshtarin meksikan jashtë luftimit brenda 58 sekondave. Ndeshja u zhvillua mbrëmë në...

Hamilton perfekt në Montreal, Vettel i 4-i

(konica.al)- Lewis Hamilton ka startuar i pari dhe ka përfunduar po i pari garën në Motreal të Kanadasë, duke ngushtuar kështu diferencën me Sebastian...

TË FUNDIT