Ballina Etiketimet Dortmund

Etiketim: Dortmund

Dortmund dhe West Ham prezantojnë trajnerët e rinj

Lucien Favre është trajneri i ri i Borussia Dortmund. Emri i tij kishte kohë që përflitej dhe sot gjithçka ka marrë formë zyrtare nga...

PSG e bën zyrtare: Thomas Tuchel zëvendëson Unai Emery

Nuk ka më asnjë dyshim, Paris Saint-Germain ka lajmëruar se gjermani Thomas Tuchel do të jetë trajneri i ri i ekipit. Ish-trajneri i Borussia Dortmund...

Bayern e mbyll me humbje, Hamburg bie nga kategoria, digjet stadiumi...

Shumë gola në javën e fundit të Bundesligës, dikush ka festuar, dikush në lot dhe plot emocione të tjera. Në fillim duhet thënë se...

Bayern përmbys në Koln, Dortmund mposhtet në shtëpi (Video)

U duk se Bayern Munchen do të thyhej përsëri pas eliminimit nga Champions League, por kampionët e Bundesligës për të 6-n herë radhazi nuk...

Schalke fiton derbin me Dortmund dhe “blindon” vendin e dytë (Video)

Schalke ka treguar se është ekipi më në formë dhe se humbja ndaj Hamburg ishte thjesht një lapsus, teksa ka mposhtur Borussia Dortmund në...

Eliminoi Dortmundin, Liverpool kërkon mesfushorin shqiptar

Një sezon thuajse në perfeksion për mesfushorin me origjinë shqiptare që luan te Salzburgu, që falë golave të tij, ndodhet në çerekfinale të Europa...

Bayern Munchen tregon forcën, “tenis” me Dortmundin (Video)

Bayern Munchen nuk njeh mëshirë ndaj rivalit historik, duke shkuar në 17 pikë përpara në Bundesliga nga vendi i dyte, kur duhen edhe 6...

Europa League / Arsenal thyen sërish Milan, ikën Dortmund (Video)

Mësohen 8 ekipet çerekfinaliste të Europa League, shorti i të cilave do të hidhen nesër në orën 13:00, menjëherë pasi të jetë hedhur ai...

Europa League / Sot mësohen 8 çerekfinalistët, kuotat e ndeshjeve

Sot, në mbrëmje, do të përcaktohen 8 finalistet e Europa League, teksa luhen 8 ndeshjet e kthimit. Kështu, në orën 17:00, në Moskë do...

Bayern Munchen ngec në shtëpi ndaj Hertha Berlin (Video)

Barazimi i tretë për Bayern Munchen në këtë sezon në Bundesliga, por që nuk ndikon aspak në kryesimin e bavarezëve, që mbajnë kreun me...

TË FUNDIT

close-link