Ballina Etiketimet FIFA

Etiketim: FIFA

FIFA heton festimet me shqiponjë, Shaqiri: Isha i emocionuar pas golit

Festimi i Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit duke bërë shqiponjën pas golave që i shënuan Serbisë ka shkaktuar reagime të shumta në qarqet mediatike...

FIFA nuk toleron, gjobë për Serbinë dhe Meksikën

Të parat që e kanë pësuar nga FIFA kanë qenë kombëtaret e Meksikës dhe Serbisë. Ato janë gjobitur nga organi më i lartë i...

Rregulli i FIFA-s la mbrojtësin e Anglisë të mos festojë me...

Duket disi e habitshme, por janë disa rregulla strikte dhe lojtarët duhet të jenë të kujdesshëm, pasi një eufori mund t’i ndëshkojë keq. Anglia ka...

FIFA shpall organizatorët e Botërorit 2026

Botërori 2026 do të jetë i veçantë për shumë arsye. I pari është se do të zhvillohet për herë të parë me një formulë...

Një minutë heshtje për Fadil Vokrrin në Kongresin e FIFA-s

FIFA ka kujtuar sot me një minutë heshtje të gjithë anëtarët e shquar të komunitetit të futbollit që janë ndarë nga jeta në vitin...

UEFA dhe FIFA, të pikëlluar për ndarjen nga jeta të Fadil...

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, është shprehur i pikëlluar për humbjen e Fadil Vokrrit. Ai shtë ndjerë krenar që e ka njohur Fadil Vokrrin...

“Russia 2018” / Premiot e vëna për pretendentët, FIFA jep 791...

Në rast se Spanja do të fitojë Kupën e Botës 2018, secili prej futbollistëve iberik do të marrë 825 mijë euro neto në formën...

Shqipëria humb 2 vende në renditjen e FIFA-s, “katapultohet” Kosova

FIFA ka publikuar renditjen e re pas ndeshjeve miqësore të zhvilluar. Kombëtarja kuqezi, pas 2 humbjeve radhazi, ndaj Kosovës dhe Ukrainës, ka humbur 2...

Skandali, zyrtari i FIFA-s dhe gjyqtari i Kupës së Botës marrin...

BBC ka transmetuar një dokumentar për futbollin në Afrikë dhe bëhet fjalë edhe për një investigim dyvjeçar, ku ka zbuluar se në këtë kontinent...

Jepet kartoni i parë i gjelbër në futboll (Video)

Është dhënë kartoni i parë i gjelbër. Kjo është historike. Ai është nxjerrë nga xhepi i një arbitri që do të jetë pjesmarrës edhe...

TË FUNDIT