Ballina Etiketimet Haradinaj

Etiketim: Haradinaj

Dikur Haradinaj kritikonte numrin e madh të zëvendësministrave, sot i ka...

Qeveria e Ramush Haradinajt mban rekord në rajon e mbase edhe më gjërë për numrin e madh të zëvendësministrave. Me 62 zëvendësministra e afër 200...

Kocijançiç: Mogherini nuk e ka braktisur takimin

Zëdhënësja e Komisionit Europian, Maja Kocijançiç ka thënë se nuk është e vërtetë që përfaqësuesja e Lartë për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini e...

A u irritua Mogherini nga kërkesa e Haradinajt?

Përzemërsia e shfaqur në fotografi gjatë takimit të sotëm mes kryeministrit Ramush Haradinaj dhe shefes së diplomacisë së BE-së Federica Mogherini mund të ketë...

Haradinaj komenton skandalin e fundit në EULEX

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka komentuar deklaratat tronditëse të ish-gjyqtarit të EULEX-it Malcolm Simmons, i cili ka akuzuar këtë mision për korrupsion, por...

Haradinaj takohet me Mogherinin, bisedojnë për agjendën evropiane

Gjatë qëndrimit në Bruksel, kryeministri Ramush Haradinaj është pritur në takim nga përfaqësuesja e lartë e BE-së Federica Mogherini. Ai ka bërë të ditur se...

Haradinaj u takua në mëngjes me presidentin Thaçi

Kryeministri Ramush Haradinaj, pak para nisjes në Bruksel, ka zhvilluar një takim me presidentin e vendit Hashim Thaçi. Ai nuk ka dhënë shumë hollësira nga...

Haradinaj thyen rekordin: qeveria e vetme në rajon me 62 zëvendësministra

Qeveria e Kosovës po shënon rekord në rajon dhe më gjerë me numrin e madh të zëvendësministrave. Afrim Bekteshi nga radhët e Nismës për Kosovën,...

Haradinaj: NATO të ndihmojë për krijimin e ushtrisë së Kosovës

Kryeministri Ramush Haradinaj ka kërkuar që NATO të ndihmojë në themelimin e ushtrisë së Kosovës. Në konferencën e NATO-s që po mbahet në Prishtinë, kreu...

Serbia ende nuk heq dorë nga ndjekja e Haradinajt

Kosova ka akuzuar Serbinë për minimin e dialogut midis dy vendeve, duke refuzuar të tërheqë urdhërarrestin ndërkombëtar për kryeministrin kosovar, Ramush Haradinaj. Tensionet midis dy...

Me paratë e shtetit, Haradinaj ‘kompenson’ delegatët e vitit 1990

Qeveria e Kosovës, në mesin e vendimeve që ka marrë në mbledhjen e sotme, ka miratuar edhe vendimin për kompensimin e njëhershëm të delegatëve...

TË FUNDIT