Ballina Etiketimet Haradinaj

Etiketim: Haradinaj

Hakan Sukur i kërkon Haradinajt: Ktheji burrat te fëmijët e tyre!

Ai nuk mund të hyjë në Turqi, edhe pse është një legjendë në vendin e tij. Shumë e mbajnë mend Hakan Sukur, i cili...

Kryeministri Haradinaj me pagën më të lartë në rajon

Kryeministri i Kosovës përmes një vendimi të cilin e ka marrë dje, ia ka dyfishuar pagën vetes dhe ministrave të kabinetit të tij. Deri...

Markoviç pranon ftesën për vizitë në Kosovë, por thotë se demarkacioni...

Podgorica zyrtare ka konfirmuar ftesën e kryeministrit Ramush Haradinaj që homologu i tij malazez Dushko Markoviç të vizitojë Kosovën. Mediat nga vendi fqinj njoftojnë se...

Haradinaj ka ftuar homologun e tij malazez për të diskutuar demarkacionin

Burime të gazetës Express bëjnë me dije se kryeministri Ramush Haradinaj i ka bërë ftesë homologut të tij malazez Dushko Markoviç për të vizituar...

Haradinaj mburret: Edhe unë gjuaj kanunçe me armë zjarri, është traditë...

Kryeministrit Ramush Haradinaj nuk po i bën aspak përshtypje që zëvendësministri i tij Dardan Gashi ka shtënë me armë zjarri. Krejt kjo kishte ndodhur pas...

Haradinaj u takua me Mogherinin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar sonte në selinë e BE-së me Përfaqësuesen e Lartë për Punë të Jashtme dhe Politika...

Vulin kërcënon: Në Kosovë nuk do të ketë ushtri tjetër përveç...

Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandër Vulin ka thënë se KFOR-i mbetet i vetmi formacion ushtarak në Kosovë. Duke marrë pjesë në një ushtrim të...

Ja arsyetimi banal i Haradinajt për 70 zëvendësministrat

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pranuar se në qeverinë e tij ka shumë zëvendësministra. Duke iu përgjigjur pyetjes së deputetes së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu mbi këtë...

Miratohet marrëveshja për ndërtimin e termocentralit ‘Kosova e Re’

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mbajtur sot mbledhjen e Komitetit drejtues për termocentralin “Kosova e Re”. Në këtë takim ku ishin të...

Zaev arrin në Prishtinë, ja çfarë tha për rastin Kumanova

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur sot paradite homologun e tij maqedonas, Zoran Zaev, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Prishtinë. Në ceremoninë e...

TË FUNDIT