Ballina Etiketimet Isa Mustafa

Etiketim: Isa Mustafa

Mustafa: Kufiri nuk përcaktohet nga Shpejtim Bulliqi e Ramush Haradinaj

Ish-kryeministri Isa Mustafa ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk mund të votojë marrëveshje të reja që janë të mbështetutra në gjetjet e...

Mustafa: Ekspertët e rinj nuk sollën fakte që Kosova ka humbur...

Ish-kryeministri Isa Mustafa ka thënë se ekspertët që dikur kundërshtonin demarkacionin me Malin e Zi nuk po arrijnë të argumentojnë pretendimet e tyre. Pas raportimit...

Mustafa: Rezultatet e zgjedhjeve na obligojnë për punë dhe përgjegjësi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa ka thënë se kjo parti nuk i ka fituar zgjedhjet lokale për tu lavdëruar, por për...

LDK synon të fitojë 15 komuna

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se partia e tij është fituese e zgjedhjeve lokale të mbajtura këtë të diel. Sipas...

Mustafa: Kosova nuk ka humbur territor nga demarkacioni

Ish-kryeministri dhe njeherësh kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa ka përsëritur se vendi nuk ka humbur tokë nga shënjimi i vijës kufitare...

LDK nuk do t’i përdorë posterët reklamues gjatë fushatës zgjedhore

Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur që të mos përdor posterë reklamues gjatë fushatës për zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Kjo është bërë e ditur...

Mustafa: LDK dha shembull se si qeveriset pa korrupsion

Ish-kryeministri Isa Mustafa ka lavdëruar qeverisjen e tij afër 3 vjeçare, duke thënë se LDK nisi çkapjen e shtetit. Sipas tij, partia e tij dha...

Mustafa: Nuk do të luftojmë me dhunë qeverinë Haradinaj, por me...

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa ka vlerësuar se qeveria e Haradinajt është e brishtë dhe e ndërtuar në baza të dyshimta...

Mustafa mburret se LDK nuk dha asnjë votë për Veselin

Kryeministri në largim dhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është mburrur se koalicioni i PDK-së, siç e ka quajtur ai, nuk ka marrë asnjë...

Mustafa: Qeveria e re po themelohet me diktatin e Listës Serbe...

Kryeministri në largim Isa Mustafa ka thënë se Qeveria e re po themelohet nën diktatin e Listës Serbe dhe me bekimin e Beogradit. Në një...

TË FUNDIT