Ballina Etiketimet Kosova

Etiketim: Kosova

Yee: Amerika gjithnjë ka qenë e përfshirë në bisedimet për Kosovën

Ish-zëvendësndihmëssekretari amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee ka komentuar deklarimet e fundit se Amerika duhet të bëhet pjesë e dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. Në...

Kosova, e para në rajon për nga përdorimi i internetit

Kosova është vendi i parë në rajon me përdorim më të madh të internetit dhe rrjeteve sociale. Rreth 1,523,373 ose 80.4 për qind e popullatës...

Drecun: Lista Serbe fitoi sepse ajo është e lidhur me Serbinë

Politikanët në Beograd i janë gëzuar fitores së Listës Serbe në zgjedhjet e djeshme lokale në Kosovë. Kryetari i të ashtuquajturit Komision Parlamentar për Kosovën...

Jashanica drejt Rusisë, Skënderbeu gjen zëvendësin

Mbrojtësi kosovar i Skënderbeut, Bajram Jashanica, me shumë gjasa, do të vijojë karrierën në kampionatin rus tek Akhmat Grozni. Drejtuesit e Skënderbeut kanë pranuar...

Tjetër akt dhune në Kosovë, goditet gjyqtari i ndeshjes

Ndeshja e sotme në Superligën kosovare, Drita – Trepça ’89, është shoqëruar edhe me një incident që mund të kishte marrë përmasa të mëdha....

Ndodh në Kosovë, tifozi godet me shufër në mes të fushës...

Një ngjarje e rëndë dhe e paprecedentë ka ndodhur në futbollin kosovar. Portieri i Vëllaznimit, Altin Muhaxhiri, shënoi në minutat shtesë golin e barazimit...

BE dhe SHBA, donatorët më të mëdhenj në Kosovë

Në mbledhjen e sotme të kabinetit qeveritar, ministrja e Integrimit Evropian Dhurata Hoxha shpalosi raportin vjetor të donatorëve, që për vitin 2016, kap shumën...

BE do të vëzhgojë zgjedhjet lokale në Kosovë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot shefin e Misionit Vëzhgues të BE-së për zgjedhjet në Kosovë, Alojz Peterle, me të cilin...

Putin fshikullon BE-në: E njohët Kosovën, por po e kritikoni Kataloninë

Mbyllja e kufirit të Rusisë me republika të vetëshpallura në lindje të Ukrainës do të sjell një kasaphanë. Ky ka qenë paralajmërimi i presidentit rus...

Kosova do të ndajë 40 mijë euro për rregullimin e një...

Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri sot do t’i kërkojë Qeverisë së Republikës së Kosovës ndarjen e 40 mijë eurove për meremtimin e një shkolle...

TË FUNDIT