Ballina Etiketimet Krime lufte

Etiketim: krime lufte

Një muaj paraburgim për serbin e dyshuar për krime lufte

Gjykata Themelore e Prizrenit ka konfirmuar se i ka caktuar një muaj paraburgim serbit D.T, i dyshuar për krime lufte në Krushë të Vogël....

Zgjerohen hetimet në rastin e Bogdan Mitroviçit

Prokurori Special për krime lufte Elez Blakaj ka zgjeruar hetimet për rastin e Bogdan Mitroviçit, duke përfshirë edhe shtatë persona të tjerë. Bëhet e ditur...

Gjenerali i shpallur fajtor për krime lufte fillon punën si ligjërues

Gjenerali serb në pension Vlladimir Llazareviç ka filluar dje punën si ligjërues në Akademinë Ushtarake në Beograd. Llazareviç ishte komandant i Korpusit të Prishtinës dhe...

Thaçi: Në Serbi po ligjëron gjenerali që kreu spastrim etnik në...

Pas njoftimeve se në Akademinë Ushtarake në Beograd do të ligjërojë një gjeneral i dënuar për krime lufte, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka...

Biserko dhe Stojanoviç: Në Serbi po ngjallet Millosheviçi

Kryetarja e Komitetit të Helsinkit për të Drejtat e Njeriut, Sonja Biserko ka reaguar pas njoftimit se gjeneralët serbë të dënuar për krime lufte...

Reuters: Llazareviç, gjenerali serb që dëboi 700 mijë shqiptarë nga Kosova

Agjencia ndërkombëtare e lajmeve, Reuters, përkujton faktin se në vitin 2009, gjenerali serb Vlladimir Llazareviç është dënuar nga një gjykatë e Kombeve të Bashkuara...

Më 22 nëntor shpallet gjykimi ndaj kriminelit serb Ratko Mlladiç

Tribunali i Hagës pritet të shpall vendimin e shkallës së parë për gjeneralin serb Ratko Mlladiç më 22 nëntor, bëhet e ditur nga Gjykata...

Kroacia lëshon 1577 urdhër arreste për serbët, Kosova vetëm 57

Mediat serbe po përhapin një psikozë frike në Serbi me pretendimin se autoritetet e Kosovës kanë ‘lista të fshehta’ për arrestimin e serbëve, transmeton...

Reagon Beogradi: Po bëhet fushatë për frikësimin e serbëve

E ashtuquajtura Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Themelore në Prizren për caktimin e masës së paraburgimit...

30 ditë paraburgim për të dyshuarin serb për krime lufte

Gjykata në Prizren ka shqiptuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh për serbin Bogdan Mitroviç, i cili u arrestua ditë më parë...

TË FUNDIT