Ballina Etiketimet Mexica

Etiketim: Mexica

FIFA shpall organizatorët e Botërorit 2026

Botërori 2026 do të jetë i veçantë për shumë arsye. I pari është se do të zhvillohet për herë të parë me një formulë...

Ronaldo, solidarizim me familjarët e 6-vjeçarit që humbi jetën nga tërmeti

Cristiano Ronaldo i ka dërguar mesazh solidarizimi familjes së 6-vjeçarit Santiago Flores, që humbi jetën gjatë një tërmeti në Meksikë. Ronaldo postoi një foto...

Tërmeti nuk ndal Formula 1 në Meksikë

Tërmeti në Meksikë ka lënë pasoja katastrofale, saqë është shpallur edhe gjendja e jashtëzakonshme, ndërsa shumë aktivitete u ndërprenë, ndër ta edhe futbolli. Por...

Tërmeti në Meksikë çan edhe stadiumin “Azteca”

Stadiumi “Azteca” është një nga stadiumet më të mëdhenj në botë dhe natyrisht me histori, për shkak se aty janë luajtur dy finale të...

Pique do të ndahet nga Shakira?!

Nuk do të ishte fundi i botës, por gjithsesi është një nga lajmet më të bujshme në botën e futbollit dhe të muzikës. Flitet...

I lidhur me kapon e drogës, sanksione ndaj kapitenit të Meksikës

Të gjithë e mbajnë mend kapitenin e Meksikës, Rafa Márquez, madje ai luajti edhe në Kupën e Konfederatave në Rusi gjatë muajit qershor, duke...

TË FUNDIT