Ballina Etiketimet Ndërtimi

Etiketim: ndërtimi

Serbia vazhdon me projektin kolonizues në veri të Kosovës

Krejt në heshtje, projekti i mbështetur nga qeveria e Serbisë për t’u ofruar strehim rreth 300 familjeve të serbëve të kthyer në veriun e...

Ja cili deputet i Vetëvendosjes premton ndërtimin e xhamisë në kalanë...

Kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka ka përkrahur idenë për ndërtimin e një xhamie në kalanë e Prizrenit. Në emisionin Interaktiv në...

Historia e këmbanës moldave në Prishtinë

Pirgu i orës përbën një nga ngrehinat e rralla të Prishtinës që ka një histori të veçantë. Ky pirg, që është ndërtuar në fund të...

Dallimi mes ndërtimit të xhamisë në Prishtinë dhe Athinë

Ndërtimi i xhamisë së re në Prishtinë, me fonde të Bashkësisë Islame të Turqisë, ka sjell polarizime të skajshme. Kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës,...

Prishtinasit kundërshtojnë ndërtimin e xhamisë

Një grup qytetarësh prishtinas janë shprehur kundër ndërtimit të xhamisë në lagjen Dardania në kryeqytet. Në një kërkesë me nënshkrimet e 30 qytetarëve thuhet se...

Paralajmërohet linjë e re gazi Rusi-Serbi

Kryeministri serb Aleksandër Vuçiç, gjatë qëndrimit në Pekin, ka shfrytëzuar rastin për t’i përforcuar lidhjet me Rusinë. Kreu i qeverisë serbe ka paralajmëruar ndërtimin e...

TË FUNDIT

close-link