Ballina Etiketimet Partitë politike

Etiketim: partitë politike

Ja gjeografia e partive politike sipas komunave: fituesit dhe humbësit

Pas përfundimit të rrethit të dytë të zgjedhjeve lokale, ‘gjeografia’ e partive politike ka pësuar ndryshime të ndjeshme. Aktualisht, partia me më së shumti komuna...

LB: Qeveri gjithëpërfshirëse ose zgjedhje të reja

Lëvizja për Bashkim ka kërkuar që të ketë qeveri gjithëpërfshirëse në vend me mandat të kufizuar njëvjeçar e me detyra të përcaktuara, ose në...

Pacolli: Nuk kam hequr dorë nga pozicioni im

 Kreu i AKR-së Behgjet Pacolli, nëpërmjet një shkrimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka qartësuar se nuk ka hequr dorë nga qëndrimet...

Lista Serbe nuk i përgjigjet ftesës së Thaçit për takim

Lista Serbe nuk do t’i përgjigjet ftesës së presidentit Hashim Thaçi për një takim konsultativ të partive politike me qëllim të caktimit të seancës...

Cilat janë lidhjet mes partive në Kosovë dhe Shqipëri?

Pjesa më e madhe e partive parlamentare në Kosovë pretendojnë të jenë të djathta ose të qendrës së djathtë, me përjashtim të Vetëvendosjes dhe...

Pse mungoi Blushi në takim?

Në një kohë kur u vërejt mungesa e Blushit në takimin me krerët  e partive politike, ndërsa në vend të tij ishte Mimoza Hafizi,...

KQZ miraton kërkesën e OSBE dhe NDI

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka miratuar kërkesën e OSBE/ODIHR për akreditimin e 39 (tridhjetë e nëntë) vëzhguesve afatgjatë, si dhe kërkesën e Institutit  Demokratik...

Thaçi: Zgjedhjet parlamentare do të mbahen më 11 qershor

Presidenti Hashim Thaçi, pas konsultimeve me përfaqësuesit e partive politike dhe Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, ka marrë vendim që zgjedhjet e parakohshme parlamentare të...

Presidenti Thaçi fton të gjitha partitë, mungon LDK-ja

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka mbajtur sot një takim urgjent me përfaqësuesit e të gjitha partive parlamentare. Por Lidhja Demokratike e Kosovës, për...

Partitë nisin menjëherë kalkulimet për zgjedhje

Pas rrëzimit të Qeverisë me mocion dhe shpërndarjes së Kuvendit, partitë politike kanë nisur t’i bëjnë kalkulimet e para zgjedhore, shkruan Konica.al. Kështu anëtari i...

TË FUNDIT

close-link