Ballina Etiketimet Premier League

Etiketim: Premier League

Ish-futbollisti i Premier League humb jetën pas aksidentit fatal

Një aksident tragjik i ka marrë jetën ish-futbollistit të disa skuadrave në Premier League, mes tyre, Aston Villa, Bolton e Cardiff. Jlloyd Samuel, 37 vjeç,...

Mbyllet Premier League, City arrin 100 pikë, humb Chelsea, “poker” i...

Premier League ka mbyllur siparin me javën e fundit, ku natyrisht nuk kanë munguar surprizat, duke pasur edhe rekorde. Liverpool do të shkojë në Champions...

Ferguson del nga koma, flet me miqtë dhe familjarët

Sër Alex Ferguson ka dalë nga koma ku ndodhej prej dy ditësh, pas ndërhyrjes në kokë në “Royal Hospital”. Të shtunën ai pati një...

Manchester City ngec në shtëpi në festën e titullit kampion

Manchester City nuk ka arritur të gjejë golin në ditën e festës së titullit në Etihad teksa Huddersfield ka qëndruar i fortë në prapavijë...

Siguroi Europa League, shpërblim i veçantë për trajnerin e Burnley

Kur mbeten edhe 2 javë kampionat, në Premier League thuajse janë dhënë verdiktet. Risia e këtij sezoni ishte pjesëmarrja e Burnley në Europa League. Një...

Fellaini shënon në limit, United mposht Arsenal dhe “blindon” vendin e...

Një gol në fundin e takimit, madje në minutat shtesë dhe Manchester United ka “blinduar” vendin e dytë në Premier league, kur mbeten edhe...

City nuk fal, ka shënuar 102 gola këtë sezon, do 100...

Edhe pse Manchester City është shpallur kampion, djemtë e Pep Guardiolas vazhdojnë të fitojnë në Premier League, kur mbeten edhe 3 javë nga fundi. City...

Chelsea fiton me Swansean, pret dështimin e Tottenham (Video)

Chelsea ka fituar 1-0 me Swansean në transfertë, duke marrë 3 pikë të arta në luftën për një vend në Champions League, kur mbeten...

Salah humb një rast ideal, Liverpool ngec me Stoke (Video)

Liverpool ka humbur shansin për të barazuar Manchester United në vendin e dytë në renditje të Premier League, pas ndalesës që ka bërë në...

Salah bëhet mit, Arabia Saudite i dhuron tokë në Mekë

Padyshim Mohamed Salah është lojtari i momentit në botë, duke kaluar madje edhe Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon. Zëvendës kryetari i komunës në Mekë, Fahd...

TË FUNDIT

close-link