Ballina Etiketimet Prishtinë

Etiketim: Prishtinë

Zaev arrin në Prishtinë, ja çfarë tha për rastin Kumanova

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur sot paradite homologun e tij maqedonas, Zoran Zaev, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Prishtinë. Në ceremoninë e...

‘Festohet’ 28 Nëntori me protestë për rastin ‘Kumanova’

Qytetarë të shumtë zgjodhën 28 Nëntorin për të protestuar për dënimet e të akuzuarve në rastin ‘Kumanova’. Nën organizimin e Organizatave të Veteranëve të Luftës...

Ymeri: Klani Pronto dhe ai i Isa Mustafës pësuan debakël

Pas numërimit të votave me kusht dhe atyre me post, të cilat konfirmuan fitoren e kandidatëve të Vetëvendosjes në Prishtinë dhe Prizren, kryetari i...

Pacolli uron Vetëvendosjen për fitoren në Prishtinë

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli, njëherësh kryetar i Aleancës Kosova e Re, ka uruar Lëvizjen Vetëvendosje për fitoren në Prishtinë. Në...

Fillon rinumërimi dhe numërimi i votave me kusht

Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve tashmë ka filluar rinumërimi i 35 qendrave të votimeve në komunën e Sharrit si dhe të 3...

Thaçi e fton Vuçiçin në Prishtinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ende nuk ka pranuar ndonjë ftesë nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç për të vizituar Beogradin. Thaçi,...

Supremja hedh poshtë vendimin për rinumërim të votave

Gjykata Supreme e Kosovës ka hedhur poshtë vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) për rinumërimin e tërësishëm të votave në komunën...

Konsumatorët bëjnë rrëmujë gjatë ‘Black Friday’ në Prishtinë

Edhe në Prishtinë dukuria e të ‘premtës së zezë’ ka filluar të manifestohet me frenezi të njerëzve. Oferta me çmime të përgjysmuara kanë nisur të...

Kurti: 2017, vit i fitoreve të Vetëvendosjes

Deputeti Albin Kurti e ka quajtur 2017-ën si vit të Vetëvendosjes. Duke komentuar fitoren e këtij subjekti në Prishtinë, Prizren dhe Dardanë, ai ka thënë...

Vetëvendosje nis festën me fishekzjarre njëzet minuta pas mbylljes së votimeve

Ndonëse nuk kanë kaluar as njëzetë minuta nga mbyllja e votimeve, simpatizantë të Vetëvendosjes kanë filluar festën në Prishtinë. Pas publikimit të exit poll-it të...

TË FUNDIT

close-link