Ballina Etiketimet Qeveria

Etiketim: Qeveria

Qeveria vendos: Partizani dhe Studenti i kalojnë Bashkisë Tiranë

Bashkia e Tiranës nuk do të jetë tashmë përgjegjëse vetëm për klubin e Tiranës, por edhe e shumësportëshit të Partizanit dhe Studentit. Këto dy klube,...

Ja arsyetimi banal i Haradinajt për 70 zëvendësministrat

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pranuar se në qeverinë e tij ka shumë zëvendësministra. Duke iu përgjigjur pyetjes së deputetes së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu mbi këtë...

Qeveria publikon raportin për vijën kufitare me Malin e Zi (dokument)

Qeveria e Kosovës ka publikuar të plotë raportin e Komisionit për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e vijës kufitare, të udhëhequr nga profesori i gjeografisë Shpejtim...

Haradinaj, ky ‘bamirës’ i madh me paranë publike

Qeveria e Ramush Haradinajt po vazhdon ‘bamirësinë’ e saj me paratë publike. Pas vendimit të mëparshëm për të kompensuar me mjete financiare deputetët e Asamblesë...

Qeveria miraton raportin e ri për demarkacionin

Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Kosovës miratoi raportin e Komisionit Shtetëror për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, i cili është...

Qeveria Haradinaj me 101 zëvendësministra

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, suksesin më të madh të qeverisë “Haradinaj” e ka cilësuar emërimin e numrit të madh të zëvendësministrave, shkruan "Zeri.info". “Suksesi...

Ja agjenda e qeverive shqiptare për ditët në vijim

Qeveritë e Tiranës dhe Prishtinës, do të takohen të hënën dhe të martën, më datë 27 dhe 28 nëntor, në Korçë dhe Vlorë. Në dy...

Takaj përmendi stadiumin në Korçë, projekti vetëm në letër…(Video)

“Ekziston një projekt nga Qeveria, shpresojmë që së shpejti Korça që Shqipëria të gëzojnë për një stadium të ri, sepse sukseset e Skënderbeut janë...

Dikur Haradinaj kritikonte numrin e madh të zëvendësministrave, sot i ka...

Qeveria e Ramush Haradinajt mban rekord në rajon e mbase edhe më gjërë për numrin e madh të zëvendësministrave. Me 62 zëvendësministra e afër 200...

Zëvendëskryeministri Osmani viziton Athinën gjatë javës së ardhshme

Komisioneri për Zgjerim dhe Politika të Fqinjësisë Johannes Hahn do të vizitojë Maqedoninë, pasi është takuar këtyre ditëve me zëvendëskryeministrin për Çështje Evropiane Bujar...

TË FUNDIT