Ballina Etiketimet Shkrim

Etiketim: shkrim

Shënimet e një kurdi për shqiptarët: Skënderbeu, ky gjeni ushtarak

Referendumi i kurdëve në veri të Irakut ka joshur vëmendjen e mbarë botës për kauzën për mëvetësi të popullit më të madh në botë...

Haradinaj zotohet për mirëqenien e shoqërisë

Kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj është zotuar se do të jetë në shërbim të qytetarëve dhe të shtetit. Në shkrimin e parë të...

Krasniqi: Duan të na shkatërrojnë të ardhmen me ‘pranvera arabe’

Ish-kryekuvendari i Kosovës, Jakup Krasniqi ka kundërshtuar fuqishëm organizimet e faljeve dhe ceremonive fetare në sheshe publike. Sipas tij, institucionet relevante të dy shteteve shqiptare...

Treni i fundit për paqen e qëndrueshme

Nga: Hashim Thaçi Kosova dhe Serbia janë duke dialoguar për më shumë se gjashtë vjet tani, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian dhe me mbështetjen...

Pacolli: Nuk kam hequr dorë nga pozicioni im

 Kreu i AKR-së Behgjet Pacolli, nëpërmjet një shkrimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka qartësuar se nuk ka hequr dorë nga qëndrimet...

Kurti: Pushtetin e shohim si mjet politik e jo si qëllim...

Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes, Albin Kurti në një shkrim në faqen e tij në Facebook ka thënë se partia e tij...

Mëngjarashët apo djathtakët? Cilët e kanë trurin më të çuditshëm…

Një në dhjetë njerëz kanë një shkathtësi më të mirë motorike, duke përdorur gjymtyrët e tyre të majtë se sa ato të djathtë. Askush...

Italiania që po trondit historinë/ Flamuri dhe simbolet e Skënderbeut në...

Një flamur që valëvitet në një nga nga tre harqet e tavanit që fsheh historitë biblike të Esterit dhe Mardocheos, paraqet një shqiponjë të...

TË FUNDIT

close-link