Ballina Etiketimet Shkup

Etiketim: Shkup

Mediet greke fillojnë fushatë të egër kundër kryebashkiakut të Selanikut

Mediat greke ia kanë zënë për të madhe kryetarit të Selanikut Janis Butaris që ka përdorur emrin ‘Maqedoni’ gjatë vizitës së tij në Shkup. Duke...

Gruevski dhe të tjerët do të gjykohen për rastin ‘TNT’

Gjykata Penale në Shkup ka pranuar akuzat e Zyrës së Prokurorit Special për rastin ‘TNT’, që përshin ish-kryeministrin Nikolla Gruevski, ish-ministrin e Transportit Mile...

Arrestohet kosovari që dyshohet se incizonte bazën ushtarake në Shkup

Policia e Maqedonisë ka vënë në pranga një shtetas të Kosovës, me inicialet H.R, i cili është kapur brenda mjedisit të kazermës ushtarake ‘Ilinden’...

Sa i ndotur Shkupi…

Niveli i ndotjes në të gjitha komunat e Shkupit gjatë 24 orëve të fundit ka qenë mbi normën e lejuar, vlerësojnë stacionet matëse pranë...

Qeveria e Zaevit i përgjigjet ambasadës ruse në Shkup

Qeveria e Maqedonisë ka mohuar se kryeministri Zoran Zaev në intervistën për një medium malazez ka lidhur paralajmërimet për vrasjen e tij me Rusinë. “Deklarata...

Rusët: Nuk jemi përfshirë në asnjë përpjekje për vrasjen e Zaevit

Ambasada ruse në Shkup ka hedhur poshtë akuzat e kryeministrit Zoran Zaev për përfshirjen ruse në përpjekjet për likuidimin e tij, duke i quajtur...

Apeli vendos: Përgjimet mund të përdoren si dëshmi kundër Gruevskit

Gjykata e Apelit në Shkup ka pranuar ankesat e Prokurorisë Speciale kundër vendimit të Gjykatës Penale për të ndaluar përdorimin e përgjimeve si dëshmi...

Protesta në Shkup për rastin e Kumanovës

Disa organizata joqeveritare në Maqedoni kanë paralajmëruar protesta në shenjë pakënaqësie ndaj vendimit të Gjykatës Themelore Shkupi 1 për të akuzuarit e Grupit të...

Futbollisti maqedonas humb jetën nga breshëria e plumbave

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maqedoni. Ka ndërruar jetë futbollisti që u qëllua me breshëri plumbash në lagjen Aerodrom në Shkup. Bëhet...

Ambasada e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë në Shkup nuk bëzajnë...

Ndonëse shumica e të dënuarve për rastin Kumanova janë shtetas të Kosovës, ambasada e Kosovës në Shkup nuk ka bërë asnjë reagim për vendimin...

TË FUNDIT

close-link