Ballina Etiketimet Shkup

Etiketim: Shkup

Festë në Tetovë, Shkëndija shpallet zyrtarisht kampione (Video)

Shkëndija e Tetovës është kampione e Maqedonisë. Shkëputja e tetovarëve ka qenë në 23 pikë nga vend i dytë që mbahet nga Vardari. Kampionati...

Fyen shqiptarët në Maqedoni, nis proces disiplinor ndaj Vardarit

Shqiptar i mirë, shqiptar i vdekur! Këto brohoritje si dhe shpalosja e pankartës me përmbajtje politike “44 Vasal, historia do t’ju mbajë mend përgjithmonë...

‘Luftë cicërimash’ mes amerikanëve dhe rusëve për Maqedoninë

Konflikti SHBA-Rusi është përcjellë me ‘luftë’ cicërimash në rrjetin social të Twitter-it. Kësaj radhe ka qenë një shkrim i ambasadës amerikane në Maqedoni, e cila...

Kur qeni ndërpret ndeshjen, shpërthen humori në Shkup (Video)

Një episod i veçantë ka ndodhur mbrëmë në ndeshjet e Europa League. Gjatë ndeshjes mes Vardar dhe Rosenborg (1-1), të zhvilluar në stadiumin e...

Paraburgim dhe arrest shtëpie për 6 deputetët e VMRO-DPMNE

Gjykata në Shkup sot ka urdhëruar që deputetët e VMRO-DPMNE Kërsto Mukoski, Sasho Vasilevski dhe Luben Arnaudov të mbahen në paraburgim njëmujor, kurse Johan...

Ja dy të arrestuarit e fundit për dhunën e 27 prillit...

Gjykata Penale në Shkup ka urdhëruar paraburgim njëmujor për Boris Damovskin dhe Vllado Jovanovskin, që të dy të dyshuar për ngjarjet e dhunshme në...

Gruevski dhe simpatizantët e tij sërish ‘bllokojnë’ Shkupin

Mbështetësit e VMRO-DPMNE edhe sonte kanë protestuar përballë Gjykatës Penale në Shkup, kundër arrestimit të gjashtë deputetëve të kësaj partie. Megjithë të reshurat e vazhdueshme...

Mediet greke fillojnë fushatë të egër kundër kryebashkiakut të Selanikut

Mediat greke ia kanë zënë për të madhe kryetarit të Selanikut Janis Butaris që ka përdorur emrin ‘Maqedoni’ gjatë vizitës së tij në Shkup. Duke...

Gruevski dhe të tjerët do të gjykohen për rastin ‘TNT’

Gjykata Penale në Shkup ka pranuar akuzat e Zyrës së Prokurorit Special për rastin ‘TNT’, që përshin ish-kryeministrin Nikolla Gruevski, ish-ministrin e Transportit Mile...

Arrestohet kosovari që dyshohet se incizonte bazën ushtarake në Shkup

Policia e Maqedonisë ka vënë në pranga një shtetas të Kosovës, me inicialet H.R, i cili është kapur brenda mjedisit të kazermës ushtarake ‘Ilinden’...

TË FUNDIT