Ballina Etiketimet Trump

Etiketim: Trump

Ish-ylli i NBA vendosi paqen mes Amerikës dhe Koresë së Veriut

Sot ka qenë një ditë historike për mbarë botën. Presidenti i SHBA, Donald Trump, dhe diktatori koreano-verior Kim Jong-Un u takuan në Singapor për...

Daçiç: Kosova më nuk është e ledhatuara e Perëndimit, tani serbët...

Zëvendëskryeministri i parë i Serbisë dhe ministri i Punëve të Jashtme Ivica Daçiç është shprehur se nuk po shkon gjithçka sipas planit të Prishtinës. Në...

Anëtari i Dumes ruse kërkon që Kosova t’i kthehet Serbisë

Kryetari i Komisionit për Integrime Evroaziatike në Dumën Ruse Leonid Kalashnikov i ka bërë thirrje presidentit amerikan dhe Perëndimit që t’ia kthejë Kosovën Serbisë. “Thirrja...

Thaçi do të takohet me presidentin Trump

Presidenti i Republikës së Kosovss, Hashim Thaçi bashkë me një delegacion të Kosovës, është nisur sot për në Nju Jork, ku do të marrë...

Administrata e Trump do t’i japë mbështetje Kosovës

Administrata e presidentit Donald Trump do të vazhdojë mbështetjen për Kosovën. Kështu ka deklaruar senatori amerikan, Ronald Johnson, i cili sot është pritur në një...

Post: Rusia fitoi në Siri

Presidenti Trump ka ndërprerë programin e CIA-s për armatosjen dhe stërvitjen e rebelëve që luftojnë qeverinë siriane. Uashington Post e ka quajtur këtë si një...

Wolffe: Politika e jashtme e Trumpit po e dobëson Amerikën

Kolumnisti i ‘The Guardian’, Richard Wolffe ka paralajmëruar se politika e jashtme e presidentit amerikan Donald Trump po e dobëson Amerikën në nivel global....

Trump: Muri i Meksikës do jetë me panele diellore

Presidenti amerikan Donald Trump, nuk ka hequr dorë nga ideja e tij për të ndërtuar një mur ndarës mes SHBA-ve dhe Meksikës. Madje ai...

Trump: Dështuam me Kinën kundër Koresë së Veriut

Presidenti amerikan Donald Trump ka deklaruar se përpjektjet e Kinës kundër programit bërthamor të Koresë së Veriut kanë dështuar. Në “Twitter”, Trump shkruan se përpjekjet...

Basha: Trump na frymëzon

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një takim elektoral me banorë të Beratit ka komentuar edhe takimin me presidentin amerikan Donald Trump. Ai tha...

TË FUNDIT