Ballina Etiketimet Turqia

Etiketim: Turqia

Hakan Sukur: Unë tani shes kafe, dikur mund të isha bërë...

Pak ditë më parë përcollëm dramën e përndjekjes së yllit të futbollit turk nga lideri Erdogan, ndërsa sot vjen intervista e Hakan Sukur nga...

“Çmenduria” e tifozit turk, shikoni çfarë ka bërë për ekipin e...

Tifozët bëjnë të pamundurën për të ndjekur skuadrën e zemrës, por një tifoz në Turqi ka kaluar kufijtë e imagjinatës, duke sfiduar edhe policinë. Ai...

Mori pjesë Erdogan, Arda Turan martohet në “shtetrrethim”

Ish-mesfushori i Barcelona-s dhe i kombëtares turke, aktualisht pjesëtar i ekipit Basaksehir, Arda Turan, mbrëmë ka kurorëzuar lidhjen e tij me një dasmë madhështore...

Sokol Cikalleshi përmbys Besiktas me dy gola (Video)

Sokol Cikalleshi i ka bërë një nisje spektakolare vitit 2018, duke shënuar 2 gola në Kupën e Turqisë, por ajo që bën bujë më...

Antalyaspor ofron 300 mijë euro për lojtarin e Kukësit, Gjici…

Kukësi ka fituar dy ndeshje miqësore me ekipe të Superligës turke dhe ka barazuar dje me gjigantët e Fenerbahce-s, ku fitorja u është “vjedhur”...

Fenerbahce barazoi me penallti të paqenë ndaj Kukësit, sherr mes stafeve...

Episodi i penalltisë së dytë për skuadrën e Fenerbahçes ka sjellë një zënkë masive në fushë, por edhe jashtë saj. Ndërsa lojtarët e Kukësit...

Kukësi nuk njeh humbje, barazon me Fenerbahcen (Video)

Pas dy fitoreve në takimet e para, ndaj Kaiserispor dhe Bursaspor, sot skuadra e Kukësit, e drejtuar nga trajneri i ri Pacult, kishte përballë...

Skënderbeu humb, gjest i rrallë i Besiktas (Video)

Ekipi i Skënderbeut ka zhvilluar miqësoren e dytë në Antalya, këtë herë ndaj Besiktas. Ndryshe nga miqësorja me Bursaspor, ku korçarët humbën 3-0, në...

Izmir Smajlaj, kërcimi i veçantë që nuk e keni parë (Video)

Kampioni i Europës në kërcim së gjati Izmir Smajlaj do të vijojë në Turqi fazën përgatitore në prag të aktiviteteve të para ndërkombëtare të...

Nuk e duan më te Legia, Sadiku kërkohet në Turqi

Presioni i tifozëve dhe medias polake duket se ka bindur Legian e Varshavës ta shesë sulmuesin e Kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, i cili në...

TË FUNDIT

close-link