Ballina Etiketimet Vetëvendosje

Etiketim: Vetëvendosje

Kurti dhe Kadaj-Bujupi mbesin në paraburgim

Dy deputetët e Vetëvendosjes Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi kanë mbetur në paraburgim edhe pas seancës së sotme. Kjo për shkak se Gjykata Themelore e...

VV nuk thotë asnjë fjalë për Ramabajën, eksponentin e vetëm që...

Lëvizja Vetëvendosje po e përmend vazhdimisht arrestimin e deputëtëve të saj, veçmas  Albin Kurtin, të cilët po gjykohen për veprën penale të hedhjes së...

VV ‘këndellet’ pas konfliktit, kërkon drejtësi për aktivistët dhe deputetët e...

Lëvizja Vetëvendosje ka dalë me komunikatën e parë pas mbledhjes së djeshme të Këshillit të Përgjithshëm, i cili adresoi disa nga problemet e brendshme...

Pantina për letrën e Albinit: Problemet zgjidhen me diskutime ballëpërballë

Deputetja e Vetëvendosjes Shqipe Pantina ka komentuar përçarjet e fundit brenda këtij subjekti politik. Në një intervistë dhënë Klan Kosovës, ajo ka treguar arsyet pse...

Krahu i Albin Kurtit pasi rifuti në kontroll VV-në, harron aktivistët...

Përçarjet në Vetëvendosje nuk i ka tejkaluar as letra e djeshme e deputetit Albin Kurti, e cila u lexua gjatë mbledhjes së jashtëzakonshme të...

Gecaj: Kurti e krijoi vetë ‘bishën’ që i rrezikoi kokën

Ish-kandidati i Vetëvendosjes për deputet dhe aktivisti i përjashtuar Arben Gecaj ka komentuar zhvillimet e fundit në këtë subjekt, veçmas raportet mes Albin Kurtit...

‘Albinistët’ shënojnë suksesin e parë, vendoset për zgjedhje të brendshme

Kërkesat e mbështetësve të Albin Kurtit për mbajtjen e zgjedhjeve të brendshme janë konfirmuar nga Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosjes. Në mbledhjen e sotme, ky...

Albini shpërthen nga burgu, flet për ndjenja armiqësore dhe komunikim prapa...

Në letrën e dërguar nga burgu i Lipjanit, deputeti Albin Kurti ka prekur të gjitha zhvillimet e fundit në Vetëvendosje, por nuk ka përmendur...

Fillon mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të Vetëvendosjes

Në selinë e Vetëvendosjes, në lagjen Arbëria në Prishtinë, ka filluar mbledhja e jashtëzakonshme e Këshillit të Përgjithshme. Nën rrethanat e rënduara të përçarjeve të...

Dega e VV në Tiranë kërkonte masa kundër fyerjes së ‘figurës’...

Dega e Vetëvendosjes në Tiranë kishte kërkuar ndërmarrjen e masave kundër atyre që ofenduan ‘figurën e Albin Kurtit’. Dega në Tiranë, qysh më 2 dhjetor,...

TË FUNDIT