Ballina Etiketimet Vetëvendosje

Etiketim: Vetëvendosje

VV e quan politik vendimin për rinumërim të votave në Prishtinë...

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka quajtur vendim politik atë të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP)...

PDK shpreson që numërimi i votave me kusht të përmbysë Vetëvendosjen

Shefi i Shtabit Zgjedhor të PDK-së Abelard Tahiri ka thënë se shpreson që numrimi i votave me kusht në Prishtinë dhe Prizren të përmbysë...

Ymeri fshikullon rëndë Haradinajn: Pse po strukesh, pse nuk flet?

Kryetari i Vetëvendosjes Visar Ymeri ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Themelore të Prishtinës për vendimin ndaj deputetëve të këtij subjekti Albin Kurti, Donika...

Policia thotë se nuk bëri bastisje, Vetëvendosje ankohet për persekutim politik

Policia e Kosovës ka mohuar se ka bastisur banesat e deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi. Në njoftimin për media thuhet se politika...

Dështon seanca për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend

Edhe seanca e sotme për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës ka dështuar. Arsyeja e mosmbajtjes së seancës ishte mungesa e deputetëve Albin...

Nesër përcaktohet përfundimisht fituesi i Prishtinës

Qendra për Numrimin e Rezultateve pranë KQZ-së ka bërë të ditur se nesër do të fillojë numërimi i votave me kusht për balotazhin e...

Akuzat për bartje të paligjshme të votuesve, ja si përgjigjet Vetëvendosja

Kryetari i Vetëvendosjes Visar Ymeri ka komentuar raportimet e djeshme të mediave, se ky subjekt ka organizuar jashtëligjshëm bartjen e qytetarëve nëpër qendrat e...

Abrashi beson se do të përmbyset rezultati në Prishtinë

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës Arban Abrashi po i mban ende shpresat për t’u bërë kryetar i Prishtinës. Pas ngushtimit të diferencës mes tij...

Kurti: 2017, vit i fitoreve të Vetëvendosjes

Deputeti Albin Kurti e ka quajtur 2017-ën si vit të Vetëvendosjes. Duke komentuar fitoren e këtij subjekti në Prishtinë, Prizren dhe Dardanë, ai ka thënë...

29-vjeçari i Vetëvendosjes që theu bastionin e LDK-së në Dardanë

Kandidati i Vetëvendosjes Qëndron Kastrati mund të konsiderohet si fituesi i vërtetë i zgjedhjeve lokale në Kosovë. 29-vjeçari arriti të fitojë garën në komunën e...

TË FUNDIT

close-link