Ballina Etiketimet Vitesse

Etiketim: Vitesse

Transferimi surprizë, Rashica firmos te Werder Bremen

Vetëm pa orë më parë u përcoll lajmi se Rashica po ndiqet me shumë interes në Holandë edhe nga ekipi më i madh i...

Milot Rashica në fokusin e klubit të madh evropian

Emri i Milot Rashicës u lakua në Angli, në Itali gjithashtu dhe së fundmi ishin dy ekipe gjermane që kërkonin shërbimet e mesfushorti të...

Dy ekipe nga Bundesliga gjermane kërkojnë Milot Rashicën

Një mundësi tjetër për mesfushorin e Kosovës, Milot Rashica, teksa një pistë e re është në fundin e merkatos së dimrit. U përfol shumë...

Jo vetëm Serie A, Milot Rashica mund të luajë në Bundesliga

Mesfushori kosovar Milot Rashica i Vitesse-s në kampionatin holandez është një futbollist me potencial të madh dhe këtë e ka treguar në çdo ndeshje....

Jo vetëm Lazio e Napoli, Milot Rashicën e duan edhe në...

Milot Rashica është një nga më të kërkuarit në merkato. Mesfushori kosovar ka kohë që ndiqet nga Napoli, por kohët e fundit edhe Igli...

Autogol nga 40 metra nuk ishte parë ndonjëherë (Video)

Pas golit të realizuar nga rreth 50 metra, një tjetër “perlë” ka ardhur nga futbolli. Me ndryshimin se këaj here kemi të bëjmë me...

Rashica shënon gol në fitoren e thellë të Vitesses (Video)

Milot Rashica ka shënuar golin e dytë këtë sezon në kampionatin holandez, në fitoren 0-4 që Vitesse mori në fushën e Heerenveen. Mesfushori kosovar,...

Rashica shënon gol të bukur ndaj Ajax (Video)

Një fitore që do të mbahet mend gjatë nga Vitesse në Amsterdam përballë Ajax. Por kjo fitore do të mbetet edhe në kujtesën e...

Italianët: Rashica, njësoj si Callejon i Napolit

Gianni De Biasi e la jashtë Europianit, ndërsa media italiane e krahason me Callejon të Napolit. Milot Rashica ishte futbollisti më i mirë në...

Rashica në formacionin e javës në Holandë

Milot Rashica ka shënuar golin e radhës për ekipin e tij Vitesse në kampionatin holandez. Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës e ka nisur në...

TË FUNDIT

close-link