Ballina Etiketimet Zgjedhjet

Etiketim: zgjedhjet

Qytetarët e Istogut votojnë për kryetarin e komunës

Qytetarët e Istogut sot do t’i drejtohen kutive të votimit, për të tretën herë me radhë gjatë këtij viti, për të zgjedhur kryetarin e...

Sot përcaktohen fituesit e zgjedhjeve në Prishtinë dhe Prizren

Fituesit përfundimtarë në Prishtinë, Prizren, Burim, Sharr dhe Kllokot do të dihen të sot, pas numërimit të votave me kusht dhe votave të diasporës. Sipas...

Kadri Veseli thotë se PDK mbetet lidere në vend

Pavarësisht se Partia Demokratike e Kosovës ka humbur disa prej komunave më të rëndësishme, kryetari Kadri Veseli vlerëson se kjo ‘parti mbetet lidere’. Në shkrimin...

Beteja për çdo votë: skenari Basha-Rama përsëritet tek Ahmeti-Abrashi

Kushdo që e ka harruar garën e ngushtë për Tiranën ku Lulzim Basha pati marrë 93 vota më shumë sesa Edi Rama, mund të...

29-vjeçari i Vetëvendosjes që theu bastionin e LDK-së në Dardanë

Kandidati i Vetëvendosjes Qëndron Kastrati mund të konsiderohet si fituesi i vërtetë i zgjedhjeve lokale në Kosovë. 29-vjeçari arriti të fitojë garën në komunën e...

Haradinaj nuk përmbahet: AAK është parti faktor në Kosovë

Pas përfundimit të procesit të balotazhit, kryeministri Ramush Haradinaj ka vlerësuar se Kosova zhvilloi një proces të rëndësishëm demokratik. Ai ka përgëzuar qytetarët e Kosovës,...

Gara mes Ahmetit dhe Abrashit zgjon interesim për të votuar në...

Në konferencën e fundit për media, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se deri në orën 15:00 kanë votuar 24.39 për qind...

Mosinteresim i shprehur i qytetarëve për të votuar

Pjesëmarrja e qytetarëve të Kosovës në rrethin e dytë të votimeve vazhdon të jetë tejet e ulët. Sipas të dhënave të përditësuara nga Demokracia në...

Ambasadori Delawie bën thirrje për dalje në zgjedhje

Ambasadori i ShBA-ve në Prishtinë, Greg Delawie, ka thënë se sot dita e zgjedhjeve ka filluar në mënyrën më të mirë të mundshme. Delawie përmes...

Pjesëmarrje e ulët në balotazh, deri në orën 11:00 votuan 6.9...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur rezultatet e pjesëmarrjes së zgjedhësve deri në orën 11:00. Në konferencën e dytë e dytë me radhë...

TË FUNDIT

close-link