MENU
klinika
Ja kush e kryeson

Pas Vetëvendosjes, PDK publikon listën me 110 kandidatët

Zgjedhjet në Kosovë

Lëvizja Vetëvendosje publikon listën, i pari Albin Kurti, e ndjek…

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë për zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë. Siç...

Vrasësit, ende të panjohur

Vrasja e Oliver Ivanoviqit: Tri vjet, tri padi, ende pa aktgjykim

Sot, më 16 janar bëhen tri vjet nga vrasja e politikanit serb të Kosovës, Oliver...

Zgjedhjet

Kosovë/ ​Sot, afati i fundit për dorëzimin e listave

Sot është dita e fundit për subjektet politike që të dorëzojnë listat e tyre me...

Qëndrimet e tre kandidatëve

Kush do të jetë pasuesi i Merkel dhe çfarë i lidh ata me Kosovën?

Nga Enver Robelli Partia konservatore gjermane CDU (partia e kancelares Angela Merkel) do të mbajë...

A do të mund t’i mbledhë votat?

Projeksioni i Kurtit për të bërë Vjosa Osmanin presidente

15 shkurti pritet ta riorganizojë fuqinë elektorale të subjekteve politike në Kosovë. Albin Kurti dhe...

Çfarë po ndodh në Kosovë?

Serbët e Veriut marrin edhe dozën e dytë të vaksinës anti-Covid

Një grup i qytetarëve nga katër komunat në veri të Kosovës, të cilët u imunizuan...

Nga Deutsche Welle

Dialogu i pozitës dhe opozitës në Serbi

Viti i ri – dialog i ri midis qeverisë dhe opozitës në Serbi. Por shumë...

22 vite nga masakra ku u vranë 45 shqiptarë

Osmani: Bota t’i kthejë sytë nga këto dëshmi të qarta

Sot është 22 vjetori i ditës së një prej masakrave më të mëdha që ushtria...

Deputetja e PDK ironizon Osmanin

“Mimoza llastica dëshiron të bëhet presidente”

Deputetja e legjislaturës së fundit nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka...

Liderët e Kosovës: Një ditë do të vihet drejtësia

22 vite nga masakra e Reçakut!

22 vite më parë është kryer një nga masakrat më të mëdha që ushtria serbe...

Sa është numri i rasteve aktive me COVID-19

Kosovë/ Pritet lehtësim i masave për disa sektorë

Teksa shifrat e rasteve me koronavirus janë ulur, Kosova ka paralajmëruar lehtësim të masave për...