MENU
klinika
Presidenti maqedonas optimist

“Ballkani është rajon i njohur për Biden”

Njoftimi

Hiqet ndalesa për lëvizje në rrugën Mavrovë-Dibër

Nga ora 08:15 në mëngjesin e sotëm është hequr ndalesa për lëvizje në rrugën Dibër-Mavrovë...

Dendias: Të gatshëm të ofrojmë ndihmë...

Kushti i Greqisë për të mbështetur integrimin në BE të M. së Veriut

Kreu i diplomacisë greke Nikso Dendias e ka pritur homologun e tij nga Maqedonia e...

Ministri i Shëndetësisë: Ky variant është regjistruar në Serbi...

Mutacioni i ri i COVID shfaqet në Maqedoninë e Veriut

Një variant i ri i COVID-19 është shfaqur në Maqedoninë e Veriut. Ditën e sotme,...

Nënshkruhen 3 memorandume

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut vizitë në Athinë

Ministri i jashtëm i Maqedonisë së Veriut Nikolla Dimitrov do të zhvillojë një vizitë sot...

Revitalizimi i liqenit

Liqeni i Prespës rritet me 14 centimetra

Që nga fillimi i vitit 2021, Liqeni i Prespës është rritur me 14 centimetra dhe...

Raporti i Bankës Botërore

M. së Veriut do t’i duhen të paktën dy vjet që të rimëkëmbet!

Në bazë të raportit të fundit të Bankës Botërore lidhur me perspektivat globale ekonomike të...

Bllokimi i negociatave

I dërguari special i M. së Veriut, vizitë në Bullgari

I dërguari special  i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut për Bullgarinë, Vllado Buçkovski sot arrin ...

Analiza

“M. e Veriut s’mund të presë shumë nga presidenca e…”

Aktualisht presidencën e Bashkimit Evropian e ka marrë Portugalia, por ndryshe nga shtetet e tjera...

Në 5 ditët e para të Janarit kanë dalë mbi 6000 shtetas

Shqiptarët dynden drejt Maqedonisë së Veriut

Pas festave të fundvitit është rritur ndjeshëm numri i qytetarëve që zgjedhin të kalojnë përmes...

Siguron 800 mijë doza të vaksinës

Maqedonia e Veriut, arrin marrëveshjen me Pfizer

Pas Shqiperise edhe Maqedonia e Veriut ka arritur sot marrëveshjen me kompaninë Pfizer, duke siguruar...

PROJEKTLIGJI/ Pritet votimi në Kuvend

Kush do të futet në politikë duhet të rezultojë ‘i pastër’ në BE dhe..

Vasil Stojovski, deputet i opozitës parlamentare nga radhët e minoritetit të Maqedonisë së Veriut ka...