MENU
klinika
Mirditë

Punimet për ujësjellësin dëmtojnë rrugën që lidh 3 fshatrat

Disa fshatra ende pa energji elektrike

Kukës, rrugët të ngrira e të mbuluara nga dëbora

Qarku i Kukësit vijon të jetë i mbërthyer nga moti i ftohtë dhe acari duke...

ARRSH rekomandon…

Kujdes nëse do lëvizni në këto akse gjatë fundjavës

Autoriteti Rrugor Shqiptar apelon për përdorimin e zinxhirëve në disa akse rrugore të vendit. “Gjatë...

Dibër

Nis seanca e parë gjyqësore për “Dosjen 184”

Ka nisur seanca e parë gjyqësore për “Dosjen 184” në Dibër. Prokuroria e Dibrës përfundoi...

Njësitë administrative ku hasen më shumë probleme

Ngrica dhe akulli “mbulojnë” qarkun e Dibrës

Ulja e temperaturave ka bërë që të bjerë borë në Dibër, ndërsa nuk kanë munguar...

Viktimat një çift bashkëshortësh dhe dy fëmijët e tyre

Aksident me 4 viktima në rrugën e Kombit

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në rrugën e Kombit, në...

Trashësia arrin 30 cm në zonat e thella

Dëbora ‘zbardh’ edhe Bulqizën!

Reshjet e dëborës kanë përfshirë qytetin e Bulqizës që prej ditës së djeshme. Deri tani,...

Përmbytjet

1880 ha tokë ende nën ujë në Shkodër!

Bashkia Shkodër ka dhënë informacion në lidhje me situatën në disa zona të Shkodrës pas...

Ja kush e zëvendëson

Lëvizje në kupolën e Policisë së Shkodrës, ikën zv.drejtori

Policia Vendore e Shkodrës ka pësuar disa ndryshime në rang drejtuesish. Bëhet me dije se...

Rrugët nacionale, të kalueshme pa probleme

Ulen temperaturat, akull e borë në zonat malore në Dibër

Mbrëmja e djeshme ka përkeqësuar situatën në zonat malore të Qarkut Dibër. Rënia e ndjeshme...

Situata ende problematike

Lezhë/ Qindra hektarë tokë të përmbytura

Qarku i  Lezhës është ndër më të prekurit nga përmbytjet e shkaktuara gjatë ditëve të...

Situata pas reshjeve

Rrëshqitje dherash në aksin Rrëshen-Bukmirë!

Reshjet e shiut që përfshinë vendin gjatë ditëve të fundit kanë sjellë dëmtime në shumë...