MENU
klinika

Protagonistja Arineta Mula

Alpinistja kosovare ngre flamurin shqiptar në malin më të lartë në Rusi

05.08.2018 - 19:06

Alpinistja kosovare Arineta Mula ka arritur sot të ngjitet në malin më të lartë në Evropë. Në një postim në Facebook, ajo ka treguar se e ka valuar flamurin shqiptar dhe kosovar për herë të parë në malin Elbrus në Rusi.

“Për Kosovën tonë. Sot në mëngjes, ora 08:15, arrita ngjitjen e malit më të lartë në Evropë, Elbrus 5642 metra. Falënderoj kryeministrin Ramush Haradinaj që më dorëzoi flamurin para nisjes, që sot për herë të parë valoi në malin Elbrus”, – ka shkruar ajo.

Lëvizjet e janarit në klubet e elitës

Sa shumë rikthime “big” dhe largime me peshë

Një nga objektivat e mëdhenj të Partizanit në merkato

Futbollisti serb shtang me vendimin: Nuk luaj në Shqipëri…

Cristiano Ronaldo zhgënjen arabët, tërbohet sheiku saudit

“Pagova 200 milionë euro dhe ai nuk bën asgjë!”

Komiteti ligjor i LFP-së do të studiojë dokumentat...

Hakim Ziyech kalon te PSG-ja