MENU
klinika

Leximet e verës së ish presidentit

Çfarë lexon Barack Obama?

21.08.2018 - 14:12

Ish presidenti amerikan Barack Obama ka një hobi, të postojë në rrjetet sociale gjëra që kanë të bëjnë me jetën e tij.

Në facebook Ish kreu i Shtëpisës së Bardhë shkruan për filma, albume muzikore dhe sigurisht për libra.

Jeni kureshtarë të dini çfarë lexon Barack Obama?

Ish presidenti postoi së fundi në faqen e tij në facebook listën e librave që po lexon këtë verë! Shikoni cilët janë ndonëse asnjëri prej tyre nuk është përkthyer në shqip.

“Educated,” nga Tara Westover

kolana e librave

“Warlight,” nga Michael Ondaatje

“A House for Mr. Biswas,” nga V. S. Naipaull

“An American Marriage,” nga Tayari Jones

“Factfulness,” nga Hans Rosling.

“Një nga pjesët e preferuara periudhës së verës i kushtohet leximit, kur gjërat qetësohen disi, qoftë kur je me pushime me familjen apo gjatë një pasditeje të qetë” shkruan Obama në postimin e tij.