MENU
klinika

Kuqezinjtë në merkato

Milan prezanton dy blerjet e fundit, ka edhe largime

17.08.2018 - 14:04

Milani e deklaron merkaton e kësaj vere të mbyllur, në hyrje: “Me ardhjen e Bakayoko, Castillejo dhe Laxalt, AC Milan i përfundon operacionet hyrëse të kësaj sesioni të merkatos” – është postimi i klubit kuqezi në rrjetet sociale.

Milan përsos anën e majtë me blerjen e Diego Laxalt, i cili përshëndeti Genoa dhe bëhet pjesë e kuqezinjve në fund të një negocimi të shpejtë, të udhëhequr nga dyshja Leonardo-Maldini.

Lojtari uruguajan arrin si blerje përfundimtare. Lajmi u njoftua nga faqja zyrtare e kuqezinjve, që kanë depozituar kontratat e përgjithshme me lojtarin.

Një operacion që kushton 14 milionë euro, plus 4 milionë të tjera në formë bonusesh. 11 milionë do të jetë “mbulimi i detyruar” i shpengimit të hershëm nga Genoa, duke përfshirë në marrëveshje edhe Gianluca Lapadula.

konica sportkonica sport mobile

Diego Laxalt dhe Samuel Castillejo Azuaga

“AC Milan njofton se ka fituar drejtpërdrejt nga Villarreal të drejtat e sulmuesit Samuel Castillejo Azuaga (“Samu”) dhe nga Genoa shërbimet e mesfushorit Diego Sebastian Suarez Laxalt (“Diego”), – thuhet në njoftimin për shtyp të “Djallit”.

Eshtë gati një kontratë prej katër vitesh, me përfitim 1.3 milionë euro neto në sezon për ish-anësorin e majtë të Genoa. Castillejo merr rrugën e kundërt të Carlos Bacca:

“Klubi njofton transferimin e njëkohshëm e të drejtpërdrejtë të sulmuesit Carlos Arturo Bacca Ahumada te Villarreal CF dhe të Gianluca Lapadula në mënyrë përfundimtare të plotë te Genoa. Milan dëshiron t’i falënderojë të dy lojtarët për profesionalizmin e tyre të demonstruar, duke u uruar arritjet më të mira sportive në vazhdim”.