MENU
klinika

Lista e plotë

Njihuni me trimfuesit e MTV Video Music Awards

21.08.2018 - 13:33

Dje në mbrëmje u zhvillua ceremonia madhështore eventit më të madh muzikor MTV Video Music Awards, (VMAs).

Jennifer Lopez ishte ylli i mbrëmjes, e cila u nderua me çmimin “Michael Jackson Video Vanguard Award”, të cilin shumë pak artistë kanë fatin ta fitojnë.

Por edhe  Cardi B nuk  mbeti mbrapa, e cila mori 12 nominime, e ndjekur nga Beyonce dhe Jay Z me 8 nominime, Drake me 8 dhe Childish Gambino me 7 nominime.

Mbrëmja u hap nga Cardi B e cila u shfaq në skenë për herë të parë pas lindjes së vajzës së saj.

Ja lista e plotë e fituesve të MTV VMA-s 2018:

Video e Vitit: Camila Cabello – “Havana” [ft. Young Thug]

Bashkëpunimi më i mirë: Jennifer Lopez – “Dinero” [ft. DJ Khaled & Cardi B]

Artisti i ri më i mirë: Cardi B

Artisti i vitit: Camila Cabello

Video më e mirë Latine: J Balvin – “Mi Gente” [ft. Willy William]

Kënga e vitit: Post Malone – “rockstar” [ft. 21 Savage]

Video më e mirë Pop: Ariana Grande – “No Tears Left to Cry”

Video më e mirë Hip Hop: Nicki Minaj – “Chun-Li”

Artist i vitit: Hayley Kiyoko

Kënga e verës: Cardi B / Bad Bunny / J Balvin: “I Like It”

Çmimi “Michael Jackson Video Vanguard Award”: Jennifer Lopez

Video e kërcimit më të mirë: Avicii ft. Rita Ora – “Lonely Together”

Video më e mirë Rock: Imagine Dragons – “Whatever It Takes”

Video me një mesazh: Childish Gambino – “This Is America”

Kinematografia më e mirë: The Carters – “APES**T”

Drejtimi më i mirë: Childish Gambino – “This Is America”

Drejtimi artistik më i mirë: The Carters – “APES**T”

Efektet më të mira vizuale: Kendrick Lamar & SZA – “All The Stars”

Koreografia më e mirë: Childish Gambino – “This Is America”

Redaktimi më i mirë: N.E.R.D – “Lemon” [ft. Rihanna]