MENU
klinika

Sulmuesi i kuq

Partizani merr vendimin final për Çanin

23.08.2018 - 14:01

Ish-sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Edgar Çani, që dikur luajti edhe me Katanian në Serie A në Itali, erdhi me shumë bujë te Partizani, porpër të kuqtë ka rezultuar si dështimi më i madh në historinë e këtij klubi.

Sot, klubi i Partizanit ka njoftuar ndërprerjen e kontratës me Çanin, me një nga lojtarët më të paguar të klubit, por me rendimentin më të pakët në 1 e pak qëndrimi te skuadra e kuqe.

konica sportkonica sport mobile

NJOFTIMI I PARTIZANIT

Klubi njofton përfundimin e bashkëpunimit me Edgar Çanin. Sulmuesi 29-vjeçar dhe klubi kanë vendosur të ndërpresin me mirëkuptim marrëveshjen mes palëve.

Çani ishte pjesë e skuadrës përgjatë sezonit 2017 – 2018. Klubi i uron njëkohësisht Edgar Çanit suksese në karrierën e tij sportive!