MENU
klinika

Pamjet

Rama: Punimet për Bypass-in e Fierit nisin në vjeshtë

22.08.2018 - 09:57

Kryeministri Edi Rama ndërsa ka uruar ndjekësit në Facebook për një ditë të mbarë, ka publikuar pamje nga projekti i unazës lindore të Fierit.

Rama lajmëron se në vjeshtë do të nisin punimet për Bypass-in e Fierit që sipas kryeministrit do të çlirojë trafikun e automjeteve drejt jugut për sezonin e ardhshëm veror.

Postimi i plotë

MIRËMËNGJES 😃

kolana e librave

dhe me këtë projekt të Programit Kombëtar të Mirëmbajtjes së Rrugëve Kombëtare, që pas dekadash ka kthyer në standarde normale unazën lindore të Fierit, ju uroj një ditë të mbarë 🌹

Punimet që nisin në vjeshtë për Bypass-in e Fierit do të bejnë të mundur çlirimin e plotë të trafikut të automjeteve drejt jugut në sezonin e ardhshëm veror 😊”- ka shkruar Rama në facebook.

Dua të bëj një falenderim për të gjithë ju që erdhët dhe duke veçuar ata që erdhën me vonesë sepse janë më të lodhur nga rruga e gjatë, me ndjesën e bllokimit në Fier, shpresoj që të jetë viti i fundit që të bllokohet rruga në Fier”- tha kryeministri në takimin që pati me të rinjtë dhe pedagogët e Akademisë së 100 fshatrave pak ditë më parë në Jalë.