MENU
klinika

Veseli akuza Thaçit

‘Ata që flasin për ndryshim kufijsh janë proserb e prorus’

02.09.2018 - 16:02

Kohët e fundit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dalë me disa deklarata ku kërkon korrigjim të kufirit të Kosovës dhe Serbisë, me qëllim futjen e Luginës së Preshevës brenda kufirit kosovar.

Lidhur me këtë çështje ka reaguar edhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, në një debat për fazën finale të dialogut që është zhvilluar në Mitrovicë.

kolana e librave

Veseli-Thaçi
Veseli ka akuzuar si proserb dhe prorus, këdo që flet për ndryshim ose korrigjim kufiri.

“Besoni, këta zëra janë të njerëzve e qarqeve që nuk ia duan të mirën as Mitrovicës e as Kosovës…Janë zëra që nxisin panik tek qytetarët dhe në këtë mënyrë u shërbejnë qëllimeve të këqija forcave antiKosovë. Jane zera prorus, jane zera proserb, te mbushur plot patriozitëm”, ka  thënë ai.

Më tej ai tha se Mitrovica nuk do të preket kurrë.

Ka pyetur dhjetëra ish luftëtarë të UÇK...

Dyshimet e krimeve të luftës/ Haga do të ngrejë akuzat

Samiti i Bankës për Rindërtim dhe Zhvillim

Londër/ Kurti i buzëqeshur dhe krah për krah me Brnabiç

Ikja e shqiptarëve nga Kosova në Bllacë

Fotografi personal i Obamës publikon pamjet rrëqethëse

“Të njohë Kosovën apo të heqë dorë nga Evropa”

Vuçiç: Serbia para ultimatumit